Подробиці

Віднедавна перевірити, на якій стадії знаходиться оформлення або виготовлення вашого закордонного паспорта, можна через Інтернет.

Сервіс видає один із чотирьох статусів документа відповідно до етапів оформлення: документи прийнято підрозділом міграційної служби, проводиться перевірка даних; надано дозвіл на виготовлення паспорта – дані відправлено на персоналізацію до поліграфкомбінату «Україна»; паспорт виготовлено і відвантажено до місця видачі і останній — паспорт доставлено до місця видачі.

На офіційному сайті Державної міграційної служби України є розділ «Перевірка стану оформлення закордонного паспорта».

«Отже, потрібно ввести серію та номер паспорта громадянина України, на підставі якого здійснено оформлення. Це якщо паспорт виготовляється для дорослого. Якщо ж паспорт оформляється для дитини (за свідоцтвом про народження), вводиться серія та номер паспорта громадянина України законного представника (одного з батьків), хто підписував заяву-анкету! Тут же зазначають, що поки інформація про оформлення паспортів через консульські установи України за кордоном та МЗС (у тому числі дипломатичні та службові паспорти) у сервісі на цей момент відсутня та буде внесена найближчим часом.  

Однак, є нюанси. Закордонні паспорти централізовано виготовляються у Києві. Вже нині є випадки, коли люди одразу біжать за паспортом в установу, де здавали документи, прочитавши на сайті «виготовлено». Але тут слід розуміти, що ваш закордонний паспорт ще мусить із столиці доїхати на місце. А це займає кілька днів. Треба плюсувати 4-5 днів, аби він прийшов в область і в територіальних підрозділах були готові до видачі людям», — каже Ольга ПОШТАК, головний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ ГУ ДМС України в Закарпатській області