Подробиці

Наразі в Ужгороді діє 24 дошкільні навчальні заклади та ще 6 НВК з дошкільними групами. Цієї кількості достатньо для того, аби всі дітки міста опинилися в садочках і отримували якісну освіту. Інша справа: через штучно створений ажіотаж довкола окремих закладів, потрапити у вибрані садки Ужгорода справді важко. Все тому, що батьки реєструють своїх дітей у так звані «елітні» садки. Хоча в управлінні освіти зазначають: усі дошкільні заклади міста хороші і фінансуються однаково.

Жанна ДУДИНЕЦЬ,  начальник відділу шкіл та дошкільних закладів Ужгорода

Чергу можна проаналізувати. Якщо зайти на сайт Ужгородської міської міської ради, в кабінет ужгородця, де проводиться реєстрація дітей, то по кожному садочку, по кожній групі є доступний список, які вже зареєстровані. І якщо батьки бачать, що там вже зареєстровано 100 дітей, то не треба реєструватися 121, бо шанс потрапити в цей садочок вже дуже низький. А поруч, наприклад, є ще один садочок, де можна бути зареєстрованим без всяких проблем і без таких черг. Я скажу, що навіть на цей момент в нас є місця в деяких садочках для зарахування. І це в той час, коли в інших садках черги роздуті до таких розмірів, що це просто не реально.

Батьки можуть записати свою дитину в електронній черзі одразу до двох садочків на вибір. Наявність штучного ажіотажу підтверджують і самі батьки. Кажуть проблема є, проте зовсім не така велика, як іноді переконують інші.

Вікторія ЖУЙКО,  ужгородка

В Ужгороді справді є така проблема, бо місто досить густонаселене, а нових садочків не відкривають. Проте проблема не настільки гостра, як її роздмухують часом. Інша проблема, що в окремих районах групи переповнені, а в деякин неповні. Я спілкуюся з різними мамами і одні кажуть, що в нас по списку 20 дітей, інші кажуть, що 32.

Розподіл за місцем проживання чи реєстрації діє тільки для пільгових категорій. Всі інші можуть записатися в будь-який садочок, незалежно від місця проживання. Найважче батькам в «Новому районі» міста. Через густонаселеність району потрапити, наприклад, у 42 садок чи садочок «Ластівка» справді важко. Проте завжди є альтернатива. Трохи далі від дому, але в не менш хорошому закладі. Місць в садках, запевняють освітяни, вистачить усім.