Сонячна енергія ПЛЮС, сонячна електростанція, Ірлява, Середнє, ДубинаНещодавно Ірлявська сільська рада оголосила про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості, пов’язаних з розміщенням сонячної електростанції ТОВ «Сонячна енергія ПЛЮС» потужністю 10 МВ в урочищі Дубина.

Цьому, як виявилося, тут зраділи не всі. Так, 28 грудня мешканці селища Середнє блокували вулицю Грабини та фактично перекрили дорогу сполученням Ужгород–Середнє–Ірлява–Чабанівка. За словами середнянського селищного голови Емериха Крицького, вантажні автомобілі марки «Татра», завантажені андезитовими відходами, їздять дорогами селища, руйнуючи при цьому дорожнє покриття, не розраховане на такі навантаження. Крім того, при зустрічному русі з іншими транспортними засобами вони виїжджають на узбіччя, по яких прокладено газову та водопровідну мережі. Селищний голова каже, що досі не знає, хто будує сонячну електростанцію. На його переконання, перед початком її будівництва слід було погодити рух транспорту та проведення будівельних робіт з усіма зацікавленими сторонами.

«Новини» звернулися і до ірлявського сільського голови Василя Чорнака. За його словами, підприємство, яке відповідальне за будівництво сонячної електростанції, вже почало підсипати дорогу. А про перекриття шляху в Середньому він, мовляв, чує вперше.

А між тим, з’ясувалося, 11 січня у приміщенні Ірлявської сільської ради має відбутися презентація та прилюдне експонування проекту будівництва сонячної електростанції.

Надія САРАНА, газета “Новини Закарпаття”