Подробиці

Архів від 9.01.18

Основними елементами чоловічого ділового костюму є стриманий колір неяскравих відтінків, а також відсутність малюнків та зайвих деталей.

Яна МУРЗАЄВА, професійний шопер

Перед тим, як ми обираємо костюм, ми обираємо піджак. Найосновніша річ, яка грає головну роль – це піджак. Відповідно, якщо це костюм, то колір брюк та піджака в офіційному діловому костюмі будуть одного кольору. Сорочка має бути світліша. І краватка повинна бути не яскравішою, ніж сорочка та неяскравішою, ніж піджак. За бажанням можна підбирати платочок в кишеню, який за кольором теж перегукуватиметься з кольором краватки.

Правила етикету також передбачають, у яких випадках піджак класичного костюму потрібно розстібати та застібати.

Яна МУРЗАЄВА, професійний шопер

Якщо чоловік сідає за стіл і у нього два гудзики на піджаку, то він може розстебнути свій піджак. Коли чоловік встає, він застебає свій костюм. Перший ґудзик при цьому не не застебаємо. Ми застебаємо тільки верхній ґудзик. Тільки тоді, коли у нас піджак застебається на один ґудзик, тоді ми застебаємо тільки її.

Костюм стилю casual більш вільний та неформальний. Можна поєднувати піджаки, джинси, або брюки-чінос різних кольорів.

Яна МУРЗАЄВА, професійний шопер

В даному випадку у нас костюм з жилетом. Я хотіла показати, як працює жилет з піджаком, як працює сорочка по відношенню до жилету та піджака. І далі, як підбираються брюки, взуття і так далі. Жилет може бути не тільки такого ж кольору і текстури, як піджак. Вона може бути вязана, трикотажна. Вона може мати зовсім інший колір. Ремінь і взуття теж можуть грати різними за кольором та текстурою. Тут уже необовязково привязуватися, як у класичному строгому варіанті. Також взуття може бути необовязково строге. Це можуть бути оксфорди, дербі, манкі, кеди. Це може бути все, що завгодно.

У холодну пору року до класичного чи повсякденного костюму можна одягати шарф та по-різному його варіювати.

Яна МУРЗАЄВА, професійний шопер

Можна його повісити на шию і застебати свій піджак. Також можна провернути один раз навколо шиї. І так само застебнути свій піджак. Буде трохи виглядати галстук, буде прикрита шия, буде тепло і стильно. Можна обмотати два рази. Це виглядає більш сміливо. Але у цьому є свій настрій, коли ці кінці висять собі і під низом класичний піджак такого ж синього, сірого, чи чорного кольору.

Аби урізноманітнити класичний образ, можна одягти взуття з кольоровою підошвою. А також підібрати шкарпетки, або ремінь такого ж відтінку.