Подробиці

На фізичному факультеті Ужгородського національного університету із нового навчального року готуватимуть спеціалістів за напрямком «Біомедична інженерія» (англ. biomedical engineering). Для України – це новий науковий напрямок, попит на фахівців якого є в усьому світі.

Володимир ЛАЗУР

професор, декан фізичного факультету УжНУ

Біомедична інженерія знаходиться на стиці між біологією, медициною та фізикою. Це міждисциплінарна наука. Число спеціальностей, які тут є поділені приблизно навпіл: медичних (фізіологія, анатомія людини, буохімія). Фізики будуть готувати спеціалістів, які зможуть розробляти унікальні медичні пристрої, протези. Сьогодні на теренах України за найскромнішими підрахунками не вистачає 6 тисяч спеціалістів цієї галузі. Зважаючи, що невелике число студентів готує Київський політехнічний і у Харкові, Ужгород стане третім таким науковим центром.

Нова спеціалізація в УжНУ відкрита рішенням Ліцензійної комісії Міністерства освіти і науки України від 21 червня 2018 року.

Іван ШАФРАНЬОШ

професор, завідувач кафедри квантової електроніки УжНУ

Згідно ліцензії, яку ми отримали у Міністерстві освіти та науки, маємо право набирати іноземних студентів. Ця спеціальність дуже затребувана закордоном. Наразі солідний заклад медичного чи біологічного спрямування просто немислимий без біофізичної складової. Тому що діагноз, лікування, розробка нових приладів, програмного забезпечення, мікропроцесорні техніки – обов’язкові атрибути спеціальності.

Особливістю навчання за спеціальністю біомедична інженЕрія є міждисциплінарний характер. Тут опановуватимуть основні медичні, фізичні та біологічні предмети,  з урахуванням сучасних інформаційних технологій та програмування. Акцент робитиметься і на дослідницькій складовій. Готуватимуть дослідників, інженерів-конструкторів зі створення медичних систем і приладів, інженерів із обслуговування медичних систем в лікувальних установах, менеджерів із продажу.

Роксолана ГРИЦАК

викладач кафедри квантової електроніки УжНУ

У розвинених країнах світу біоінженерія – один із найпопулярніших навчальних напрямів. За біоінженерами є велике майбутнє, тому що вони створюють штучні серця, штучні суглоби, які керуються імпульсами мозку, кардіограми, кардіостимулятори та інше. Найцікавіше, що ця спеціальність готує фахівців не тільки для медицини, але і також і готує кадри для досліджень. Складовою частиною біомедінженерії є біотехнології. Того року група наших молодих учених під керівництвом Антоніни Малініної виграла молодіжний проект. Ми розробили прилад, що здатний керувати фотосинтезом, розвитком, ростом рослин і тим самим збільшувати його врожайність.

Микола МАРГІТИЧ

доцент кафедри квантової електроніки УжНУ

Отримуватимуть також знання із новітніх ІТ-технологій. Не можна зараз уявити собі роботу сучасних пристроїв, які використовуються для діагностики або заміщення роботи життєвоважливих систем чи функцій людського організму без застосування ІТ. Запрошуємо молодих людей, які мають бажання розвинути свої знання із ІТ, а також застосувати їх у цій надважливій галузі, науки і техніки, до нас на факультет.

Для вступу на цю спеціальність запрошують випускників загальноосвітніх шкіл та коледжів. Потенційні абітурієнти здають у приймальну комісію УжНУ сертифікати ЗНО із української мови, біології, математики або хімії — за вибором.