Подробиці

Журналіст — Андріана Баран, оператор — Юрій Чудлай

1-го квітня в Україні стартувала державна програма «Доступні ліки». Вона дозволяє громадянам безкоштовно, або з невеликою доплатою отримувати медикаменти від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. У список входять 157 вітчизняних та імпортних торгових назв лікарських засобів.

Юрій ЦИГАНІН, начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Закарпатській області

127 назв серцево-судинних препаратів, 6 препаратів бронхіальної астми 24 препарати цукрового діабету. На сьогоднішній день якоїсь дефектури лікарських засобів, які задіяні в даній програмі немає, тому що більшість препаратів наявна.

Аби отримати медикаменти для початку необхідно мати рецепт від амбулаторного лікаря, в якого пацієнт знаходиться на обліку. Опісля він йде в аптеку, де фармацевт зобовязаний отоварити цей лікарський засіб. Рецепт виписують на місяць лікування, однак пацієнти з хронічними недугами мають право отримати ту кількість медикаментів, яка необхідна на тримісячне лікування.

Наталія ДЕЯК, лікар загальної практики сімейної медицини амбулаторії №4

Процес уже почав діяти. Ми уже виписуємо, активно виписуємо. Препарати видаються в аптеці, пацієнт приходить на прийом. Ми переглядаєм, чи він приймає. Він сам впринципі каже, що він приймає. Дивимось у переліку,якщо є в наявності цей препарат, ми його виписуємо. Чи отримує безкоштовно, чи отримує з деяким розміром відшкодування. Тобто деякі гроші прийдеться доплатити, якщо це є імпортний, або неукраїнський препарат.

Пенсіонерки Надія та Анна побачили інформацію про програму «Доступні ліки» в пресі та по телебаченню. Мають проблеми з тиском. Сподіваються на те, що хоча б деякі медикаменти зможуть отримати безкоштовно.

Надія БУЛЕЦА, учасниця програми «Доступні ліки»

Подивилися перелік і дивлюся, що це лікарства, з якими можна би скористатися, якщо їх дійсно будуть виписувати безкоштовно.

Анна ФІЗЕР, учасниця програми «Доступні ліки»

Но але то доста мало того лікарства нам дають. Наприклад, у мене один «Анапрін». Адесь колись буває і сердечні приступи. Та на то уже ниє. А кідь є, та дуже дорогоє.

Наразі до програми «Доступні ліки» долучилися понад 200 закарпатських аптек. Вони повністю забезпечені необхідними лікарськими засобами та спроможні отоварити ті медикаменти, які необхідні пацієнтам.