Подробиці

Без випускних вечорів, суконь, зачісок і салютів та зустрічі сходу сонця. Саме так цього року відзначатимуть закінчення школи більшість українських випускників. Міністерство освіти рекомендувало закладам відмовитися від масових зібрань. Остаточно заборонили проведення останніх дзвоників, а випускні вечори проводити не рекомендують, однак це уже під відповідальність батьків.

Ці дівчата  випускниці ужгородської школи номер три. Обоє чекали урочистого завершення школи.  Марія про ошатну сукню мріяла ще з минулого року. Уже домовилася про зачіску, макіяж, образ був готовим. Тепер про нього згадує із жалем у серці і слізьми в очах.

Марія  СЕНТИМРЕЙ

випускниця

Я, як і будь-яка дівчина дуже очікувала на випускний. Я у мами випрошувала найгарнішу сукню, Я наперед домовилася про макіяж, зачіски, я очікувала. Що такою красивою я вийду і отримаю атестат. Можливо навіть медаль, аби всі бачили – це незабутні емоції, мені дуже шкода, що це все так, у нас цього не буде, я не побачу своїх однокласників і не зможу з ними попрощатися.

Рекомендація щодо проведення випускних в освітян одна для всіх: не проводити масові зустрічі. Адже забезпечити всі заходи безпеки для такої кількості учнів – неможливо – кажуть в управлінні освіти. Випускні вечори теж не рекомендують, проте це уже відповідальність не школи, а батьків.

Марина ПУКІВСЬКА

заступник начальника управління освіти Ужгородської міської ради

В закладах не буде проводитися свято останнього дзвоника – це однозначно, бо навчальний рік ми завершуємо дистанційно. Оцінювання проводимо дистанційно, так само учням табелі буде надіслано в електронному вигляді,  а проведення масових заходів – заборонено.

Саме за святом останнього дзвоника найбільше сумують випускники, адже це незмінні традиції і підсумок шкільного етапу життя.

Олександр  ГАВРИЛО

випускник

Я якраз спіймав себе на думці ще минулого року коли я уходив з 10 класу, що це мій останній дзвоник, але я і подумати не зміг, що так воно і буде.

Альона  ГАНІНА 

випускниця

Останній дзвоник – це для мене таке тепле свято. Ти все таки прощаєшся із рідною школою.

Останній дзвоник – це свято не тільки для випускників і їх батьків, але і для вчителів. Це особливі емоційні моменти, які класні керівники назавжди бережуть у своїх серцях. І цей пандемічний рік, не повинен стати винятком. Він просто стане особливим, запевняють вчителі.

Ярославна ЩЕРБЕЙ

класний керівник випускного класу

Ми вирішили зробити останній дзвоник он-лайн, підготувати відео-презентацію, робимо відеозйомки якісь. Хочемо показати це батькам, крім того діти хочуть цей день 29 травня – день закінчення школи провести дома з батьками, кожна родина підготує своїй дитині якийсь пам’ятний подарунок.

Сам випускний або ж відтермінують до закінчення карантину, або ж знайдуть альтернативний варіант. Учні 3-ї ужгородської школи вирізняються креатином. До прикладу, минулорічні випускники замість випускного балу усім класом відпочили за кордоном. І це теж було незабутньо.