Подробиці

Виборча кампанія-2020 добігає кінця вже за тиждень, тож чи здійснилися експертні прогнози і які висновки можна зробити з перебігу кампанії на Закарпатті.  Мляво та не яскраво у порівнянні із сусідніми областями, саме так описують перебіг передвиборчих процесів у краї політологи та політичні оглядачі. За словами фахівців, очікується низька явка виборців через низку факторів.

Дмитро ТУЖАНСЬКИЙ — політолог, керівник Закарпатської обласної організації КВУ

«Після весняного локдауну закарпатці намагаються якнайшвидше повернутися повернутися у Європу на роботу. Тож припускати що вони у день голосування будуть ризикувати фактично своїм робочим місцем, заробітками та перспективами аби повернутися додому проголосувати. Це повинна бути шалена мотивація, адже йдеться про питання карантину, питання тестів, про питання перетнути кордон.»

Від комітету виборців на дільницях прогнозують до 20 спостерігачів.  Нових обличь, за словами експертів, зокрема у облраді, буде чи не 50 відсотків. Також фахівці наголошують і на тому, що досі зберігається тенденція нерозуміння своїх повноважень кандидатами.

Михайло ШЕЛЕМБА — к.п.н, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ

«Тут місцеві вибори і кандидати і кандидати діляться досвідом тим, як брати повноваження вже Верховної ради і обіцяють усе підряд виборцю. І виборець можна сказати у це вірить, адже він у повній мірі не ідентифікує кого він обирає. На Закарпатті і взагалі на всіх рівнях, десь зявився такий прошарок електорату, це відчутно під час соціологічних досліджень, який просто каже «от хто даватиме гроші – за того і голосуватиму». Не скажу що таких людей багато, але такі люди є.»

Також експерти зачепили моменти ракурсів мотивації виборців від кандидатів та того, чи спрацює нове виборче законодавство. Нагадаємо, місцеві вибори в Україні відбудуться вже 25-го жовтня.