Подробиці

Кількість безробітних стрімко зростає через карантин. У краї роботу шукають близько 6-ти тисяч осіб. Це звільнені працівники готельно-ресторанного бізнесу, сфер краси та обслуговування. А також заробітчани, які повернулись з-за кордону. Степан – один з них. Донедавна він працював у Чехії на будівництві, тепер вдома в пошуку праці.

Степан

заробітчанин

Місяць приїхав і відтоді шукають роботу. Тому що не варіант дома сидіти, бо гроші весь час витрачаються. І то заплатити, і те заплатити. Взагалі нема роботи. Проходив співбесіду, але зарплата 7, 6. Це нереально просто прожити на ці гроші.

Чоловік розповідає: за кордоном отримував більше тисячі євро. Цих грошей вистачало на життя собі та щоб забезпечити дружину з маленькою дитиною. Додає: якщо роботи не знайде вдома – поїде знову на заробітки.

Степан

 заробітчанин

Хоч як би як працював тут за 7-8 тисяч, кажу, сплачу лише комунальні, житло і, може, купити собі щось там поїсти. А інше – взагалі уже не виходить. І от, я змушений їхати на заробітки і там працювати.

У Закарпатському обласному центрі зайнятості кажуть: ще до епідемії коронавірусу щодня отримували до 30-ти заявок про пошуки роботи. Після – ця кількість збільшилась до майже двохсот на день. Люди сподіваються на підтримку держави. А виплата з безробіття залежить від стажу офіційної роботи та зарплати за останній рік.

Юрій ФУЩИЧ

директор Закарпатського обласного центру зайнятості

Сьогодні та людина, яка жодного дня не працювала, жодного, тобто не сплачувала Єдиному соціальному внеску до Фонду загального обов’язкового соціального страхування відповідну частку. Разом з тим, не може бути їй менша допомога, як тисяча гривень. Максимальна виплата допомоги по безробіттю, це вже ті люди, які працювали – 8408 гривень.

Уряд неодноразово говорив про плани втримати заробітчан удома. Одна з останніх заяв – закрити кордони. Пояснюють – саме через епідемію коронавірусу відправляти українців на заробітки – нелогічно.

Дмитро КУЛЕБА,  міністр закордонних справ України

Наразі, скажемо відверто, не логічним виглядає паралельно організовувати масові чартери на вивезення українців до країн, де , власне, теж продовжується пандемія з тією чи іншою мірою інтенсивності. Будемо готові переглянути цю позицію у контексті зміни ситуації з пандемією коронавірусу.

Водночас роботодавці Закарпаття зможуть забезпечити роботою близько 10-ти тисяч краян. Після карантину.