Подробиці

Із 28 березня громадяни України та іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання в нашій державі, можуть потрапити на територію України автотранспортом чи пішки (де це дозволяють пункти пропуску). Авіасполучення припинено.

Щодо закарпатських КПП, то тимчасово призупинили свою діяльність Солотвино, Тересва,  Ділове (на румуно-українському кордоні) та Малі Селменці (на словацько-українському).

На в’їзд автомобілем працюють такі КПП: Дяково (із Румунії); Чоп, Батьово, Саловка, Дзвінкове, Косино, Лужанка, Вилок (із Угорщини) та Ужгород, Малий Березний (зі Словаччини).  У перерахованих, а також у Павлові на словацько-українському кордоні доступний залізничний пропуск, тільки для вантажних перевезень.

Важливо: за рішенням Уряду, починаючи із 29 березня всі громадяни, які повертаються з-за кордону, вважаються такими, які мали контакт з хворими на  COVID-19, мають пройти обов’язкову обсервацію (ізоляцію протягом 14 днів після перетину державного кордону).

Роман МАРЦЕНЮК, начальник відділу прикордонного контролю  Чопського прикордонного загону

Динаміка зменшилася. Порівняно із суботою та неділею, тоді коли протягом доби ми оформляли на в’їзд 2,5 – 3 тисячі людей, то сьогодні у нас 790 чоловік за добу, тобто майже втричі менше. Випадків відмови чи проходження скринінгу, чи саоізоляції не було. Що стосується інформації щодо закриття пунктів пропуску, наразі ця інформація не відповідає дійсності. Найближчим часом ніхто пункти пропуску закривати не буде. Громадяни слідують у нас автобусам – біля 8 надала ОДА, а ще допомагають ДСНСники (по Ужгороду). Більше пішки у нас слідують через Тису, оскільки Словаччина не надала транзит, то в основному це Захонь-Тиса.