Подробиці

Із серпня 2016 року  в Ужгороді запрацювала перша приватна бактеріологічна лабораторія на Західній Україні. Першочергові завдання її створення — поєднання двох діагностичних підрозділів: бактеріологічного та молекулярно-генетичного (ПЛР), а також підбір досвідченого персоналу, у роботі якого можна бути впевненим. І протягом двох років, як зазначають закарпатські лікарі та пацієнти, у медичній лабораторії «Астра-Діа» якісно та ретельно виконують  молекулярно-генетичні та бактеріологічні дослідження.

При створені бактеріологічної лабораторії врахували усі вимоги щодо розміщення, облаштування та дотримання санітарно-епідеміологічних норм, згідно з відповідними наказами Міністерства Охорони Здоров’я України.

Олена ФЕДУРЦЯ

завідуюча лабораторії, лікар-бактеріолог вищої категорії

Весь промаркований матеріал, поступаючи у бак-лабораторію, надходить у кімнату реєстрації та первинної обробки матеріалу. Там матеріал розбирається для посіву на ПЛР-дослідження та на бактеріологічні дослідження. У подальшому матеріал поступає у кімнату первинного посіву.

 У цій кімнаті весь матеріал (сеча, кал на дисбактеріоз, кал на пат-флору, мазки із зіву та носу, вух та очей, мокротиння, посіви із ран та урогенітальних трактів) досліджується на сучасних середовищах світових лідерів лабораторної діагностики — BioMerieux (Франція), Biolife (Італія), Himedia (Індія). Для ідентифікації патогенних урогенітальних мікроорганізмів та визначення їх чутливості до антибіотиків використовують тест-системи A.F.Genital System. А для ідентифікації мікроорганізмів сечостатевої системи та визначення їх чутливості до антибіотиків — тест-системи Urine System Plus.

Враховуючи «найвибагливіші  мікроорганізми», в роботі лабораторії застосовуються сучасні хромогенні середовища. Весь посіяний матеріал інкубується у термостатах при певних температурних режимах. На другий день, переглядаючи посіви, бактеріолог відбирає для подальшої роботи культури, з якими він працює, ідентифікує їх та визначає чутливість до антибіотиків. В бактеріологічній лабораторії «Астра-Діа» застосовують широкий спектр антибіотиків, зареєстрованих на території України.

Як правило, бактеріологічні дослідження виконуються  до п’яти діб. У тому числі, якщо аналіз займає кілька днів, лікар може уточнити проміжні результати.

Маріанна КАРНАФЕЛЬ

бактеріолог

Це кабінет бактеріологічних досліджень, саме тут відбувається ідентифікація культур. Усі посіви, які здійснюються у нашій лабораторії, надходять до нас у кабінет. Після інкубування ми проводимо ідентифікацію. Для цього використовуємо багато різноманітних тестів та інструментів. Наприклад, тут є хромогенний матеріал для кандід, постановка для біохімічних тестів, різні цукри, середовища, — усе дозволяє нам ідентифікувати ентеробактерії, у тому числі і патогени, які є на території Закарпаття. Тести нам у цьому допомагають. Також є багато хромогенних середовищ. Наприклад, є хромогенне середовище – жовточно-сольовий агар (для патогенного стафілокока). Також тут відбувається постановка чутливості до антимікробних препаратів, врахування цієї чутливості. Ось є такий – ентерокок гемолітичний, чутливість до синегнійної  палички. А ось це є стафілокок: тут є зона затримки – бактеріофаг капнули, тобто хворого можна лікувати не тільки антибіотиком, а й бактеріофагом, який не є таким шкідливим,  у тому числі і для маленьких діток.

Важливо, що матеріал з усіх підрозділів потрапляє до автоклавної,  де проводиться повне знезараження  і стерилізація.

Уже незабаром «Астра-Діа» запровадить санітарно-бактеріологічні дослідження. Завдяки їм буде змога вивчати повітря, у приміщенні брати змиви із предметів та досліджувати матеріал на стерильність.

Олена ФЕДУРЦЯ

завідуюча лабораторії, лікар-бактеріолог вищої категорії

У нас заплановано розширення номенклатури досліджень, у тому числі включно із санітарно-бактеріологічними. Будемо робити дослідження повітря, робити змиви на санітарно-показову флору, а також дослідження на стерильність. Це дає можливість усім косметичним салонам, стоматологічним кабінетам заключати з нами угоди на такі дослідження.

Тож, у «Астра-Діа» на найсучаснішому обладнанні, на якому працюють передові лабораторії, дослідження ретельно здійснюють професіонали, що у комплексі забезпечує отримання максимально точного, якісного та об’єктивного результату.