Подробиці

Цьогоріч амброзія розквітла раніше, ніж зазвичай, усередині липня. Алергіки уже це відчули. В першу чергу рослина небезпечна для дітей та тих, у кого є хронічні захворювання. Ужгородка Надія бореться із алергією уже з десяток років.

Надія, ужгородка

Із нею не можна доборотися. То треба, щоб усі повністю обробили ці поля. Щоб цьої амброзії ми могли збутися.

У мене начинається задишка зразу. Сльози, очі. І кашель сильний.

Найчастіше рослину можна побачити обабіч трас, набережних та на пустирях. Виростає до 2 метрів. Кожна квітка амброзії виділяє до мільярда пилкових зерен. Вони швидко розносяться вітром на великі відстані і потрапляють у ніс та бронхи людини, порушують зір і підвищують температуру тіла.

Вікторія ІГОЛЬНИКОВА, сімейний лікар

Із носа тече у людини. Із очей тече. Це один вид такого прояву алергії на амброзію. І проявляється дуже тяжкими ускладненнями у плані бронхоспазмів. Загострення всяких бронхітів, бронхіальної астми.

Позбутися алергії назавжди складно, — кажуть медики. Ліки і спреї допомагають тільки тимчасово. Знімають симптоми, але хвороба залишається.

Аби полегшити перебіг алергії, варто регулярно вдома проводити вологе прибирання, не залишати вікна відкритими. Часто приймати душ і мити руки. Окрім того,  рослину потрібно систематично скошувати.