Подробиці

В Україні адаптивний карантин продовжено до 31 серпня, аби не перевантажувати систему охорони здоров’я та уникнути піків захворювання. Про це під час свого візиту на Закарпаття повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Залежно від епідеміологічної ситуації всі регіони поділять на декілька зон: зелену, жовту, помаранчеву і червону за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Чотири критерії, за якими область вважатиметься  регіоном зі значним поширенням коронавірусу:

— завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим коронавірусом, становить більш як 50%;

— середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;

— коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11%;

— показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10%.

Із 1 серпня формувати так звані “кольорові зони” буде автоматична система, що аналізує основні епідемічні показники. Тоді ж Закарпаття дізнається свої обмеження. В цій системі області будуть розбиті на райони, і в залежності від епідситуації, там будуть вводитись або зніматися обов’язкові для кожної кольорової зони протиепідемічні заходи.

Віктор ЛЯШКО

головний санітарний лікар України

У нас є нове поняття формування зон. Спочатку братимемо область: якщо  там 5 днів поспіль буде перевищення 4 національних показників далі вмикається автоматична система. У ній буде прописано, за певними формулами, область буде розбита на певні райони та міста обласного значення. Вони будуть загоратися у колір: «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний», в залежності від свого сумнівного внеску у кількість захворівших на території саме області (не йдеться про країну загалом). Відповідно, так і вмикатимуться обмеження. Карта обмежень буде на сайті Кабміну, де кожен зможе побачити що саме в тій чи іншій області не повинно діяти. А зобов’язання за дотриманням буде покладено на органи місцевого самоврядування та Нацполіцію у регіоні. Карантин продовжено до кінця літа. Приклад сьогоднішньої Франції. У них був великий спалах у березні-квітні, потім пішло на 200-300 випадків за день. А зараз у них друга хвиля: другий день поспіль понад 1000 випадків. Не потрібно зараз розслаблятися. Хвороба непередбачувана, нова – увесь світ вчиться на неї реагувати. Разом вчимося долати наслідки та жити в нових реаліях. На жаль, вони будуть до того моменту, поки не знайдуть спеціальне лікування, специфічні препарати чи вакцину.