Подробиці

92% населення Ужгорода забезпечені лічильниками на воду. Ті, які не встановили платять за нормою нарахування, наразі вона складає 8 кубів на людину. Проблема існує в об’єднаннях співвласників багатоквартирних будинків. Їх у місті зареєстровано 379. Платіжки приходять із врахуванням показників загальнобудинкового лічильника та індивідуальних поквартирних. А різниця розподіляється між тими, у кого немає вузлів обліку. І це призводить до зростання заборгованості.

Станіслав КАРТАШОВ, керівник КП «Водоканал» м. Ужгород

Основна маса абонентів, які не облаштували свої помешкання лічильниками спеціально цього не зробили. Якщо виникає дельта місячна, будинок спожив 100м. кубічних по загальнобудинковому лічильнику, а по факту нарахування по квартирним є лише 68, чи 70. То ці 30 кубів можуть лягти на плечі однієї квартири. Це нормативно. І це призводить лише до зростання заборгованості.

Ужгородський водоканал створив спеціальні групи, які займаються категоріями населення без лічильників. Нормативно обмежено до кінця 2020 року повністю забезпечити місто поквартирними та загальнобудинковими вузлами обліку.