Подробиці

Реклама на фасадах будинків та онлайн-канали, де вільно можна придбати наркотики. Найчастіше «у справі» підлітки. Цей бізнес в Україні значно «омолодився», — кажуть експерти. Для розповсюдження наркотиків використовують телеграм-канали, а рекламу з інтернет-адресами малюють на будівлях і парканах.

Дмитро ГРИНЧИШИН, начальник управління протидії наркозлочинності ГУНП у Закарпатській області

У нас на території області зараз діє три інтернет-магазини. Які збувають наркотики через месенджер і телеграм. Що стосується викритих, то у нас на території Закарпаття – це уже другий магазин, який був викритий працівниками спільно зі слідчим управлінням. Наразі працюємо над іншими, які у нас з’являються написи.

Правоохоронці нещодавно викрили групу осіб, які збували наркотики через інтернет. Це 5 ужгородців, віком від 15 до 20 років. Їх затримали і вилучили 12 пакетиків марихуани, галюциногенні гриби, канабіс, а також велику кількість пігулок, електронні ваги для зважування наркотиків, зіппакети, фольгу та клейку стрічку для пакування товару.

Дмитро ГРИНЧИШИН, начальник управління протидії наркозлочинності ГУНП у Закарпатській області

В кожного були свої ролі. Один отримував посилки, дехто наносив графіті, дехто робив так звані «закладки», дехто фасував і замовляв.  Вони по черзі були всі операторами. І по черзі вони сиділи в чатах, у цих, і продавали наркотики. Тобто, майже цілодобово можна було їх придбати.

Попри те, що, зазвичай, у таких схемах у кожного своя роль – за законом усі члени злочинної групи нестимуть однакове покарання – за збут наркотиків загрожує від 8 до 12 років в’язниці. Ужгородці ж побоюються за своїх дітей, подібна наркореклама, за їхніми словами, заполонила майже все місто.

За словами правоохоронців, в Ужгороді ще залишаються не викриті наркотичні  канали. Протидіяти можливо: створити чат-боти і скаржитися на подібні сторінки. А також замальовувати графіті на стінах. Однак перед тим варто викликати поліцію, аби це не  було сприйнято, як акт вандалізму.