Подробиці

Сьогодні актуальною проблемою на Закарпатті є розкрадання електроенергії. Минулого року працівники обленерго виявили понад 2500 тис. випадків серед побутових споживачів, 300 – серед юридичних. Це близько 50 інцидентів у тиждень.

Володимир ФАРАДЖАН, начальник служби внутрішньоекономічної безпеки «Закарпаттяобленерго»

По-перше: пошкодження пломб для того, щоб втручатися всередину лічильника. Або в схему. Далі позаоблікове підключення.  Дуже поширені втручання за допомогою таких магнітів. Потім так звані «імпульсники». Якби електронні зажигалки. Скажемо так.

Непоодинокими є випадки злодійства за допомогою високочастотних генераторів, які зупиняють роботу лічильників. Однак, фахівці переконують: встановивши їх у себе вдома, можна неабияк зіпсувати здоров’я. Вони випромінюють небезпечні імпульси, що здатні викликати різні хвороби.

Це один зі способів виявлення замагніченості та стороннього втручання. Такий прилад спрацьовує на відстані до 500 метрів. Планові перевірки працівники обленерго та центру радіочастот проводять регулярно. Суми штрафів за такі порушення можуть складати до 170 тисяч гривень.