Подробиці

У грудні 2017-го перевізники, які здійснюють маршрутні рейси в Ужгороді, звернулися до міської ради із проханням підвищити вартість проїзду від 4-х до 5-ти гривень. Свою позицію обґрунтовують збільшенням ціни на дизпаливо та браком досвідчених водіїв через низьку заробітну плату.

Володимир КОЗУН, керівник ПАТ «Ужгородське АТП-12107»

У собівартості перевезень, які ми виконуємо і інші перевізники. Вартість палива складає приблизно 32-35%. Вартість зарплати 25%. Вартість ремонтів – 18-20%. Вартість тільки матеріальних витрат і зарплати – це вже більше, як 80%. І всі ці компоненти змінилися у рази. Наше законодавство говорить, що, якщо вартість будь-якого із компонентів, які входять у собівартість змінилася на 10%, плюс чи мінус, то це вже є підставою для перегляду тарифів.

Новину про можливе підвищення тарифів на перевезення громада міста сприйняла по-різному. Для когось такі дії є безпідставними, оскільки якість громадського транспорту Ужгорода, за їх словами, бажає кращого.

Олександр ПЕРЕСОЛЯК, член Ради громадського контролю

Зростає тільки ціна, але якість не зростає.

Хтось розуміє, чим спровоковане це  подорожчання. І очікує електронні проїзні квитки, які міська рада вже незабаром планує запровадити в Ужгороді.

Ігор ФАРТУШОК, заступник міського голови Ужгорода

Вони повинні читати все. Вони повинні читати картку будь-якого банку, магнітну карту. Надіємося, що це буде краще. Громадяни пільгових категорій отримають безоплатно. Є програма в місті, яка буде відшкодовувати банку за собівартість цієї карточки.

Присутні більшістю голосів підтримали пропозицію підвищити вартість проїзду за маршрутні перевезення до 5-ти гривень.