Подробиці

Понад 80 тисяч ужгородців вже обрали сімейного лікаря і підписали з ним декларацію. Загалом, в області угоди із сімейними лікарями уклали майже 900 тис. осіб. А це понад 70% населення Закарпаття. Тим часом усі медзаклади первинної ланки уже зареєструвалися в системі eHealth.

Володимир КУЗЬМИК, начальник відділу організації лікувально-профілактичної роботи Департаменту охорони здоровя Закарпатської ОДА

На сьогоднішній день крім сімейних лікарів нашої системи, які підпорядковані Департаменту охорони здоров’я, уклали угоди 17 фізичних осіб, які надають первинну медичну допомогу. 6 приватних закладів і ожин філіал і 21 центр первинної медико-санітарної допомоги.

В Ужгороді зібралися сімейні лікарі всієї області, аби обговорити ті виклики, з якими зіштовхуються у роботі після реформування первинки. Досвідом ділилися також закордонні медики із Угорщини, Канади та Великобританії.

Пані Клара уже 18 років працює сімейним лікарем у невеличкому угорському місті. Обслуговує в середньому 1500 пацієнтів.

Клара ТИМКАНИЧ, сімейний лікар в Угорщині

Допускається до 2200. Якщо вище цього, то це вже рахується регресивна дільниця. І вже не йде фінансування. Може набирати лікар хворих, але фінансування вже на того хворого не отримує.

У Європі вже давно працює страхова медицина. І модель фінансування зовсім інша – з місцевого і державного бюджету і з фонду страхової медицини.

В Україні ж поки найбільшою проблемою залишається брак кадрів.

Лариса МАТЮХА, президент Всеукраїнської асоціації сімейної медицини

Колись в 2011 році ми рахували, скільки потрібно сімейних лікарів на Україну. Виходило 26-28 тисяч. На сьогоднішній день їх 15 тис.

Кінцевого терміну підписання декларації з сімейним лікарем немає. У МОЗ називають тільки дві можливі причини відмови : лікар уже набрав оптимальну кількість пацієнтів, або медзаклад не підключений до електронної системи.