Подробиці

Полянська об’єднана територіальна громада створена у вересні 2016-го. Наразі є однією із небагатьох, на 100% укомплектованих згідно із затвердженим Перспективним планом. Цьогорічний бюджет громади складає 76 млн. грн., із них лише 37 % – державної субвенції,  63% складають власні надходження. І туризм  є одним із основних джерел фінансових надходжень, до того ж 100% туристичного збору лишається у громаді.

Іван ДРАГОБЕЦЬКИЙ

голова Полянської ОТГ

2 млн 400 тисяч. Це туристичний збір за минулий рік, ми в області на першому місці за цим збором. Наступного ми уже поставили собі за мету збільшення цієї цифри. По діючому Перспективному плану Полянська ОТГ укомплектована на 100%. Єдина, на сьогодні всі населені пункти, які були передбачені перспективним планом, вони уже об’єднані. Останній населений пункт був приєднаний 22 грудня, були довибори у Солочинській сільській раді і яку ми прийняли до Поляни.

Упродовж попередніх років існування ОТГ найперше – проклали асфальтовані дороги, осучаснили та відремонтували соціальні об’єкти у населених пунктах громади, провели сучасне вуличне освітлення, а нині поруч із сільрадою завершують зведення сучасного Центру надання адміністративних послуг.

Іван ДРАГОБЕЦЬКИЙ

голова Полянської ОТГ

 Фактично, будівельні роботи у ЦНАПі завершені, вся технічна робота зроблена. Все працює і є: інтернет, тепло, світло. U-Lead – це програма, з якою ми угоду склали, вони на подальшому етапі створення ЦНАПу мають закупити меблі, техніку, провести навчання персоналу. Ми будемо намагатися до травня ЦНАП запрацював. Якщо у партнерів буде щось не получатися, то ми самі знайдемо кошти, придбаємо усе і запустимо ЦНАП.

На території Полянської ОТГ планують втілити масштабний та амбітний проєкт: звести сучасний сміттєсортувальний завод. За сприяння Асоціації органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля» уже розроблено проєкт його будівництва. За проектом, на підприємство, яке розміститься на території Полянської ОТГ, звозитимуть побутові відходи із 5 районів Закарпаття. Із очільниками населених пунктів громади і не тільки відвідали місто Мурська Собота в Словенії, де діє аналогічне підприємство.

Іван ДРАГОБЕЦЬКИЙ

голова Полянської ОТГ

Сміттєсортувальний завод, де звозитимуть побутові відходи із 5 районів: Свалявський, Перечинський, Воловецький, Березнянський і Міжгірський. 100% сміття побутового переробляється, ми були на заводі у Словенії. Так от, за день там виїжджає 8-10 каміонів продукції. Ідеться про сортування, яке триває у кілька етапів. І на виході отримуємо різні типи побутових відходів: оброблений перший тип найдорожчий, другий дешевший і так далі. Нас включили у програму розвитку Карпатського Єврорегіону, ми подали проекти. Чекаємо квітня, що скаже Кабмін і фінанскування. Адже ідеться про 16 млн євро.

Також у перспективі — за європейським зразком — відкриття Територіального центру для одиноких мешканців громади старшого віку. У закладі, за проектом, має бути: стаціонарний медичний пост, обладнані усім необхідним кімнати на двох осіб, де створять умови для комфортного проживання. Обладнати спеціалізований заклад допоможуть партнери із чеської Височіни.