Подробиці

80 м’язів тіла працюють, коли людина сміється: напружується прес, рухаються плечі, покращується серцебиття і дихання, у крові підвищується рівень кисню. Лікарі кажуть: коли людина довгий час усміхається, в неї виробляється ендорфін — гормон щастя та радості. 1 квітня привід посміятися є в багатьох ужгородців, адже вони змалечку пам’ятають про День сміху. Пан Іван переконує: сміх — невід’ємна частина його життя.
Іван КЛЕМБАК
ужгородець
Здорові люди сміються постійно, тому що бодрість і впевненість у своїх силах, можливостях, нереагування на цей жорстокий світ, завжди викликає посмішку. Особливо я сміюся, коли слухаю Рабіновича і Мураєва. Уже замість 95 кварталу. Коли я слухаю того чоловіка, я сміюся. Сміятися є з чого. Навіть без 1 квітня.
Сміх продовжує життя. Фахівці переконують: він активізує роботу мозку і є надійним знеболювальним. Та чи є в закарпатців настрій відзначати цей день? У переддень 1 квітня ми запитали, чи до сміху ужгородцям.
Гумористи Ужгорода радять усміхатися попри будь-які проблеми. Редактор Закарпатської ліги КВН та співорганізатор й учасник шоу «Стендап» Антон Штурмаревич розмірковує: 1 квітня — це День сміху чи все ж День дурня?
Антон ШТУРМАРЕВИЧ
гуморист
Я думаю, що для тих, хто жартує, хто в цей день якимось чином планує підколоти своїх друзів, колег, то для них це День сміху. А для тих, хто є жертвами цих підколів і різних жартів та розіграшів, це є Днем блазня. Насправді це з якого боку подивитися. Блазню завжди будо дозволено більше, ніж пересічним громадянам. Він міг впливати на вищі ешелони влади. Але не знаю тих геніальних гумористів, котрі постійно кажуть, що у вас ззаду коліна брудні чи у вас спина біла чи: «Алло, це квартира Зайцевих? А чому тоді вуха торчать із трубки?» Я цього не розумію. У мене колеги-друзі професійні гумористи, тому для них немає принципового значення саме день 1 квітня.
У соціальній психології є напрям сміхотерапії — лікування сміхом. Її застосовують для дітей віком від 2 місяців і для дорослих. Усе — щоб зняти напруження та подолати стрес. Для покращення настрою рекомендують посидіти 5-10 хвилин зі штучною усмішкою — посмішкою.