Подробиці

За 12 км від обласного центру Закарпаття розташоване мальовниче село Невицьке. Уже кілька років тут втілюють комплекс заходів, які спільно розробляє сільська рада з громадськими активістами. Влада активно співпрацює з закордонними колегами, пише ґрантові проекти і залучає європейські інвестиції для розвитку благоустрою Невицького.  Зокрема, керівник населеного пункту Михайло Лаба очолює Всеукраїнську Асоціацію сільських, селищних об’єднаних громад і переконує: наразі є можливість залучати додаткові кошти для нагальних потреб мешканців.

Михайло ЛАБА

сільський голова Невицького

Інструментів наразі дуже багато. Це швейцарські кошти, брюсельські. європейські ґранти. Є оголошені відкриті ґранти. Нам доводиться їхати з нашими представниками і тими, хто нам допоможе оформити заявку. Заявки великі, на англійській мові.  Необхідно деталізувати кожен момент.

За кілька років за рахунок фінансових надходжень із Європи в Невицькому звели Будинок смутку, де жителі можуть попрощатися з рідними та друзями.  А  в центрі первинної медико-санітарної допомоги замінили вікна та двері.  Також громадськість разом із владою взялися реорганізувати освітні установи села в структуру навчально-виховного комплексу.  Створили НВК: тут облаштували музично-фізичну залу та інші кімнати для малечі.  Але є інша будівля, — школа — яка 25 років перебуває у занедбаному стані. Ще торік там було пічне опалення, наразі ж запрацювала котельня, однак сам заклад недобудований, тому керівництво села буде шукати кошти або в держави, або залучати ґрантові проекти для відновлення повноцінної освіти у Невицькому.

Михайло ЛАБА

сільський голова Невицького

Взяли на себе місію утворення НВК і завершити реконструкцію даної будівлі. Це потребує близько 25-30 мільйонів гривень. Ми шукаємо їх у єпропейських коштах.

Марта ВАГЕРА

директор новоствореного навчально-виховного комплексу в с. Невицьке

Так склалися обставили, що побудована у 1994 році початкова школа законсервована і до сьогоднішнього часу не було можливості віднайти кошти, щоб її відновити. Було прийняте загальне рішення села, батьків і громадськості про створення НВК для відродження освіти села Невицького, аби наші дітки мали змогу здобувати не тільки дошкільну освіту, а й початкову освіту для того, щоби наші дітки не відвідували школи Ужгорода, Кам’яниці, а мали змогу навчатися в нашому прекрасному селі.

Також  у Невицькому будують міні-спортивний комплекс.  Уже облаштували  2 футбольні поля зі стаціонарною сценою та будинок-трансформер.

Михайло ЛАБА

сільський голова Невицького

Трошки скопійований він із цих поїздок у Німеччину. Це будівля-трансформер, у якій можна робити різного  роду заходи. Також там буде частина приміщень–роздягалень, медичний кабінет, фітнес-зал і конференц-зал або зал для клубних подій, проведення концертів

За розвиток спортивного Невицького активно вболіває і Віктор. Хлопець займається футболом і задоволений облаштуванням  поля.

Віктор КИЛИМАНИК

футболіст

Подобається тут. Ходжу цей сезон. Все поки що нормально. Команди всі достойні і сильні. Люди приходять, сідають тут, там, на сцені сидять. Ми грали з командами із Зарічева, Кінчеша, Чопа і так далі.

Крім того, сільська рада намагається залучити кошти для організації звукової студії для сцени. Адже в Невицькому налагодив роботу центр дозвілля: за 2 роки створили два колективи художньої самодіяльності.   Водночас, крім відновлення освітнього та культурного життя, є один нагальний ґрантовий проект —  це будівництво системи водопостачання та водовідведення на території села.

Михайло ЛАБА

сільський голова Невицького

Ми вже є учасником проекту. Фактично, оформивши цю заявку десь у жовтні, ми маємо її до листопада здати і чекати на результат.  Йдеться про водопостачання нашого населеного пункту. У нас відсутнє централізоване водопостачання. І також йдеться про відведення поверхневих вод і мережі каналізації з будівництвом очисних споруд.

Також у населеному пункті втілюють систему сортування відходів.  Загалом — ідей багато, можливостей втілити — ще більше. Однак, необхідно грамотно підготувати проекти та активно співпрацювати з закордонними колегами. Для цього сільська рада налагодила ефективну роботу зі Словаччиною, Німеччиною, Угорщиною та іншими країнами ЄС.  А нещодавно у Невицькому створили цілий відділ, працівники  якого займатимуться  написанням ґрантових проектів.