Подробиці

Пам’ятну виставку Золтана Мички відкрили в Ужгороді. Цьогоріч відомому закарпатському художнику виповнилось би 70 років. Він помер два роки тому і з того часу організаціями заходів опікується донька художника Юлія.

Юлія МИЧКА

донька художника

Все його життя я пам’ятаю, як тато завжди щось нове відкривав, так і вийшло в його творчості, тобто це був класичний малюнок, потім модерн, він завжди грався, був в пошуці  і це було круто, у тата багато друзів, всі його люблять, як донька,  це для мене друг перш за все.

До слова, за життя Золтан Мичка жодного разу не мав персональної виставки на Закарпатті, лише у складі колективних. Він любив пленери, любив їх організовувати, любив людей і був позитивною людиною. І його любили колеги. Саме тому на ювілейну виставку прийшло стільки народу.

Андрій ЧЕБИКІН

Президент Національної академії мистецтв України

У нього настільки вистачало любов на всіх, розумієте, ну і,  безумовно, найбільше любив мистецтво, він справжній митець, справній художник і він успадкував все найкраще,  що має закарпатський живопис, всі ті традиції, фантастичне заглиблення, яке було в Манайла, форма легка, повітряна, яка була у Коцки, заглибленість  така ж як у Контратовича,  і Глюк, організований, композиційно стрункий там теж живе.

Виставку Золтана Мички прийняв Закарпатський художній музей. У них можна прослідкувати увесь творчий шлях митця, який залишив по собі великий спадок.