Подробиці

Шквальний вітер та злива наробили лиха на Закарпатті. За кілька годин сильних опадів Ужгород перетворився в маленьку Венецію. Зливові системи не справлялися з навантаженням і дороги та тротуари опинилися під водою. А проїзд під найпроблемнішим мостом взагалі заборонили на кілька годин. ДСНСники тричі відкачували воду з підвалів приватних будинків. П’ять разів довелося надзвичайникам розчищати дорогу від повалених дерев. Одне з них буревій повалив в селі Концово, що на Ужгородщині. Трапилося це о 17-ій 29 червня, а вже за годину, рятувальникам, без відпочинку, довелося ліквідовувати інші наслідки.  Буревій зірвав дах на місцевій амбулаторії.

Тетяна ВАЧИЛЯ

Холмквівська сільська голова

То буквально хвилин 10, то було щось страшне. Дякуючи МЧСнискам, прийшли, зняли частину будівлі, вона вже висіла. Це була аварійна ситуація. Зняли, а далі знову прийшла буря і вже ніхто там не міг на криші працювати. Тому частину будівлі в нас позаливало.  Це лише частину будівлі залило, яка не використовувалась. Вона була як господарська. Тому, Слава Богу сама амбулаторія не пошкоджена.

Загалом зірвало 80 метрів квадратних металевої покрівлі. Розміри збитків ще підраховують. Затопило будівлю і зсередини. Негода наробила чимало лиха в цьому селі.  

Наталія

Мешканка села Концово

Сильний буревій був вчора. Оріх великий упав на двоповерхову будівлю. А так шкоду зробив. Картошка упала, кукурудза лежить. По хазяйству.

Вирує негода в краї вже майже місяць. Найбільше від підтоплень постраждали Рахівський та Міжгірський райони. В останньому і досі тривають роботи з ліквідації наслідків, — каже речник рятувальників Федір Філіп. Тут велика вода змила більше 70 метрів асфальтованої дороги. Будинки біля річки та шляху і досі під загрозою руйнування.

Федір ФІЛІП

речник Управління ДСНС в Закарпатській області

Зареєстровано зсувний процес. Наразі у зоні ризику і вирішується питання про відселення чотирьох сімей. Які перебувають у зоні ризику цього зсувного процесу.

У кількох районах Закарпаття, повністю знеструмленими і досі залишаються 5 сіл, 19 — частково. Проте гідрологи запевняють: зараз  ситуація стабільна.

Наталія ПЛАТОНОВА

начальниця відділу гідрологічного прогнозування Закарпатського гідрометцентру

Вчора пройшли дуже локальні дощі, які спричинили на деяких річках Закарпаття підвищення води до 60 сантиметрів.  В Нижній течії річки Боржава ми ще очікуємо впродовж 30 червня, 1 липня підвищення рівнів води ще на 80.. біля метра. З виходом води на заплаву. Та небезпеки це поки що не несе.

Як зазначають фахівці, наслідки цієї літньої негоди в області будуть відчутні ще тривалий час. Люди, що постраждали від великої води та зсувів, ще довго відновлюватимуть пошкоджене майно. Синоптики ж прогнозують локальні зливові дощі ще щонайменше впродовж трьох діб.