Подробиці

Із нагоди 95-річчя яскравого публіциста, одного із найіменитіших журналістів краю, Закарпатська обласна бібліотека видала та презентувала бібліографічний покажчик «Михайло Бабидорич: життя в журналістиці». Участь у круглому столі, присвяченому пам’яті корифея, взяли колеги, учні ювіляра, його родина, а також науковці.

Олександр ГАВРОШ
письменник, журналіст

І круглий стіл, власне, і про його постать, і про журналістику другої половини ХХ століття. Це був складний і неоднозначний період, радянський, коли існувала несвобода у журналістиці. Тоді також були дуже цікаві люди, постаті, які навіть в умовах несвободи, мали свою думку. Насправді, закарпатська журналістика мало вивчена. Наразі таких покажчиків бібліографічних є три книги усього. Сподіваюся, що чим далі ми будемо більше знати про закарпатських журналістів, бо саме журналісти є тим дзеркалом, у якому відображається усе наше суспільство.  

У виданні відображений творчий шлях Михайла Бабидорича у газеті «Закарпатська правда», де він працював кореспондентом, завідуючим відділом, відповідальним секретарем аж до заступника редактора. Бібліографія налічує близько тисячі позицій і розвінчує міф про відомого публіциста як «комуністичного ідеолога». Адже більшість статей Бабидорича присвячені захисту простої людини, роздумам на теми моралі, судовим нарисам та розповідям про відомих краян.

Валентина БАБИДОРИЧ
донька Михайла Бабидорича

Це величезна праця, вона має велике значення не тільки для збереження та вивчення творчої спадщини Михайла Бабидорича. А ще й має значення для того, щоб молодь теперішня бачила, що в історії Закарпаття були гідні постаті, гідні поваги. А те, що постать ця викликає дискусії, свідчить про його непересічність.

Покажчик також уміщує фотоматеріали з домашнього архіву родини публіциста, обкладинки його книг та перелік лауреатів обласної премії в галузі журналістики імені Михайла Бабидорича.

Олександр ГАВРОШ
письменник, журналіст

Він усе життя пропрацював у одній редакції, 45 років.  У трудовій книзі його є один чи два записи. Коли «Закарпатська правда» припинила своє існування, то за кілька місяців відійшов у засвіти Бабидорич. Це певний рекордсмен у журналістиці. У покажчику є близько 1000 його публікацій, це була постать, яка виділялась на тому фоні. Він ще й виховав багатьох учнів.

Окрім того, Медіацентром УжНУ було відзнято і презентовано фільм про Михайла Бабидорича.