Подробиці

Депутатський десант на Закарпатті. Іванна Климпуш-Цинцадзе, Ірина Геращенко, Марія Іонова та Ірина Фріз два дні спілкувались із жителями краю.  У Мукачеві депутатки від ЄС зустрілися з військовослужбовцями  128-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Подарували тематичні книги для бібліотеки, підтримали ініціативу реконструкції Музею легендарної бригади та познайомилися з умовами проживання військових в пункті дислокації бригади.

Ірина ГЕРАЩЕНКО, народна депутатка України

Це реконструкція гуртожитків до стандартів НАТО і інші важливі моменти, які змінюють українську армію. Так само мали можливість сьогодні зустрітися із колективом 19-ї школи, яке скаржиться на перезавантаження цього навчального закладу. Є такі теми, які мають об’єднувати всіх політиків різних політичних таборів. Це освіта, це наука, це підтримка нашої медицини, це армія.

Окрім цього, народні депутатки поспілкувалися зі студентами УжНУ. Зачепили різні теми: європейське майбутнє України, інформаційну безпеку, нацменшини. Обговорили також місце сучасної жінки у політиці та в інших видах діяльності.

Марія ІОНОВА, народна депутатка України

Ми з кожним роком помічаємо, як жінки стають все більш активнішими. От де б ми сьогодні не були, але в більшості задають питання жінки. І більше цікавляться жінки. Тобто, вони мають силу волі.

Про гендерну рівність йшлося і на вечірній зустрічі з активними громадянами міста. Місцеві активістки говорили про загрози свободі гендерним рухам, про потребу розбудови мережі якісних мобільних груп, які виїжджають на випадки домашнього насильства. Подібна служба «Поліна» діє тільки в Ужгороді. У гірську і сільську місцевість вони не мають доступу, хоча за статистикою там 60 % випадків домашнього насилля. Спектр питань був широкий від виборчого права до виплати пенсій. Послухати депутаток, які сьогодні, як справжні воїни на «нулі» відстоюють права українців в парламенті, зібралася повна зала. Такі поїздки в регіони депутатки здійснюють регулярно, адже саме таким чином можна зрозуміти локальні проблеми і допомогти їх вирішити.