Подробиці

Вогнеборцем Дмитро Попович став 5 років тому: до цього працював водієм та служив у армії. Саме робота у ДСНС надихає чоловіка, попри складність професії. Спілкування із підростаючим поколінням вважає важливою складовою роботи, адже запобігти надзвичайній ситуації легше, ніж потім ліквідовувати наслідки.

Дмитро ПОПОВИЧ

вогнеборець Служби надзвичайних ситуацій в Закарпатській області

Рік тому перевівся сюди із Чернігівщини. Для нас немає складної роботи – нам головне людям помагати і все. От це прийшла нова машина: повністю новим оснащенням укомплектована, все є. У нас дуже потужна команда, всі молодці і знають як робити свою роботу.

На пл. Театральній в Ужгороді напередодні Дня рятувальника (який відзначають 17 вересня) відбулися урочисті показові заходи. Школярам показали роботу пожежних та рятувальних машин, розповіли про будні вогнеборців та аварійно-рятувальних бригад, провели цікаві вікторини та ознайомили із важливістю роботи рятувальників.

Тетяна РЯБЧУК

старший викладач навчального пункту аварійно-рятувального загону

У нас акція «Запобігти, врятувати, допомогти», вона триватиме в усій Закарпатській області. Будемо працювати для того, щоб виховати молоде покоління, аби вони були більш обізнаними у цій сфері. А там, хто зна, можливо хтось і обере для себе фах рятувальника. Я уже 29 вересня буде 20 років як на службі. У цій професії головне бути людиною, черствим тут не місце, треба завжди залишатися людиною.

Окрім боротьби з вогнем, рятувальники виконують ще чимало важливої роботи: як от, ліквідація наслідків природного лиха, допомога службам після автототрощ та інших надзвичайних подій. Саме тому такі зустрічі вважають вкрай важливими та актуальними у сьогоденні і не тільки напередодні свят.

Василь КАЛІНІН

заступник начальника аварійно-рятувального загону спецпризначення Служби надзвичайних ситуацій в Закарпатській області

Хочем залучити якомога більше людей, дітей в тому числі, показати, що наша служба є. Завжди люди будуть потребувати допомоги, надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру будуть траплятися, як би ми не попереджали про них, і як би люди не ставилися бережно, НС трапляються. Тому моя професія буде жити завжди, тому людство потребуватиме нашої допомоги, буде потребувати нас.

Діти радо спілкувалися із рятувальниками, досліджували роботу пожежних автівок, цікавилися тонкощами роботи. А наостанок отримали у подарунок брендові кульки та морозиво. Подібні заходи закарпатське управління планує здійснювати і у майбутньому.