Подробиці

До Дня Соборності в обласній станції переливання крові організували донорську акцію «Ланцюг милосердя». Разом з іншими областями України молодь Закарпаття закликає здавати кров та цим самим – врятувати чиєсь життя.

Оксана БРУНЦВИК, координатор проекту «Донори Ужгорода», співорганізатор акції

Це ініціатива була від Івано-Франківська. Це «Донор ІФ» від Ірини Кравець. 12 областей України долучилися до цієї акції. Таким способом ми спробували корисною справою обєднати всю Україну і зробити добру справу для людей, які цього потребують.

Наразі ситуація некритична, — кажуть працівники станції. Однак завжди є потреба у запасах, особливо – рідкісних груп крові.

Марія ФАНТИЧ, зав. відділом комплектування донорських кадрів

Наразі ми потребуємо резус мінусну кров. Першу групу, третю групу. Так що я думаю, що серед цьої молоді будуть сьогодні і такі. Мені дуже приємно. Коли проходять акції з участю молоді.

Охочих стати донорами виявилося достатньо. Хтось здає кров регулярно, для когось це перший досвід участі в таких акціях.

Ганна, донор

Перший раз я почала здавати кров ще з університету. В університеті нам запропонували таку акцію. Тож і потім я теж стала здавати кров. Я здаю кров два рази на рік. Як виходить в мене. Це і для здоровя корисно і також ти робиш людям добро.

Про користь здачі крові наголошують і медики. Регулярне донорство сприяє профілактиці недуг імунної системи та знижує ризики серцево-судинних захворювань.