Подробиці

Новообрані депутати Закарпаття зібралися на перше пленарне засідання. Однак, не усім журналістам із першої спроби вдалося потрапити до сесійної зали. Кажуть, через карантинні обмеження. Опісля з’ясувань, виклику поліції та навіть втручання нардепів, все ж на сесію потрапили.

Загалом до участі у першому пленарному засіданні зареєструвалися 63 обранців із 64. Усі склали присягу. На порядку денному — формування та затвердження фракцій,  головне ж — обрання голови облради.

Із офіційною заявою від фракції КМКС (Товариство угорської культури Закарпаття) виступив Йосип Борто. Вони у повному складі — а це 8 депутатів — покинули засідання та участі в голосуванні за голову не брали.

Йосип БОРТО, депутат Закарпатської облради

В знак солідарності і підтримки нашого керівника — Василя Брензовича, якого голосно і, на мою думку, безпідставно звинувачують у підтримці сепаратизму у державній зраді, ми не будемо брати участь в обранні керівництва обласної ради. Наше рішення стосується сьогоднішнього пленарного засідання. Якщо оберуть керівництво обласної ради, ми прийдемо на 2 пленарне засідання і будемо працювати конструктивно на благо Закарпаття, тих людей, які дали нам кредит довіри.

Опісля технічної перерви та нарадчої паузи (а це трохи більше години часу) лічильна комісія повернулася до зали. Фракція «Слуга народу» висунули на посаду голови облради чинного очільника ОДА Олексія Петрова. Самовисуванням пішов Віктор Русин (ОПЗЖ). У процедурі таємного голосування взяли участь 55 депутатів, у підсумку 37 голосів «за» Олексія Петрова, 17 — за Віктора Русина, 1 бюлетень визнано недійсним.

Новообраний голова облради уже визначився із пріоритетними напрямками розвитку Закарпаття.

Олексій ПЕТРОВ, новообраний голова Закарпатської облради

Я вдячний, що сьогодні отримав такий кредит довіри, таку високу відповідальність — представляти інтереси всіх громад Закарпатської області. Основним моїм пріоритетом буде консолідація (незалежно від політичних забарвлень чи думок) всіх сил Закарпаття, аби мобілізуватися навколо викликів, які є. Це і ковід, і децентралізація, завершення процесу цієї реформи, це економіка. Хочемо також підтримати і ту динаміку, яку ми тримаємо, зокрема, у інфраструктурному питанні та масштабних проектів. Також окрема увага до транскордонного співробітництва.

На черзі — голосування за заступників голови облради. Ними стали Андрій Шекета та Денис Ман.