Подробиці

У Закарпатській обласній станції переливання крові накопичується плазма, яка непридатна для лікувальних цілей за своїми показниками. Така заморожена плазма може бути використана тільки для виробництва препаратів крові на договірних умовах. Єдиним таким виробником в Україні є наукове підприємство «Біофарма», яке може закупити біометаріал за договірною ціною 600 грн. за 1 л. На черговому засіданні сесії крайові депутати надали згоду обласній станції переливання крові на реалізацію замороженої плазми, що обліковується на балансі закладу, у кількості 250 літрів. Далі заморожений біопродукт буде реалізовано, а кошти спрямовуватимуться на потреби самої станції.

Михайло РІВІС

голова Закарпатської обласної ради

Виявився надлишок плазми крові. Маємо можливість цей біоматеріал реалізувати на благо здоров’я закарпатців.  Станція переливання крові фінансується із обласного бюджету, є комунальним підприємством обласної ради, депутати рішенням надали їм відповідний дозвіл. Він отриманий і це дасть змогу залучити на спецфонди Станції кошти, а це близько 150 тис грн.

Крім того, обласні депутати проголосували за кілька звернень до влади України. Зокрема, що стосуються підтримання протипаводкової програми, забезпечення рухомим залізничним складом для перевезення щебеневої продукції,  а також зміни статусу автомобільних доріг області.

Михайло РІВІС

голова Закарпатської обласної ради

До Кабінету міністрів було таке нагальне питання щодо забезпечення залізничним дорожнім складом, задля завезення на територію області матеріали для будівництва доріг. Адже у нас зрушилося питання стосовно ремонтування покриття. А на сьогодні маємо ситуацію, коли завезти будівельні товари ми не можемо. Крім того, пропонуємо дороги, які ведуть до біосферних заповідників, взяти на державний баланс. Із цим звертаємося до Кабінету міністрів. Пропонуємо, аби вони прийняли відповідну постанову, аби прийняти їх на держбюджет.

Етнографічний музей «Лемківська садиба», що в селі Зарічево на Перечинщині, рішенням депутатського корпусу передали під егіду Управління культури області. Таким чином, відбудеться прийняття майна із комунальної власності Перечинської об’єднаної територіальної громади у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпаття.

Михайло РІВІС

голова Закарпатської обласної ради

Її буде прийнято до складу етнографічного музею – так званого «скансену», який є в Ужгороді. Тепер буде у них на балансі і утримуватиметься за рахунок утримання цього музею. Тобто, фінансуватиметься коштом обласного бюджету. Але, як запевнили фахівці управління культури, для цього не треба додаткових коштів. Тих, що уже були виділені, буде достатньо.

Також Закарпатська обласна рада звертається до Кабміну щодо вирішення на законодавчому рівні питання заборони ввезення в Україну окремих видів полімерів та продажу поліетиленових пакетів.