Подробиці

Михайло Рошко представив авторську збірку оповідань «Пастка» у Закарпатській обласній універсальній бібліотеці. На презентацію книги прийшло чимало охочих, для деяких присутніх навіть не вистачило місця. Книга автора складається із 16 – ти оповідань, написаних молодіжним сленгом. Над збіркою автор працював протягом декількох років.

Михайло РОШКО, автор книги, письменник

У різних оповіданнях різне. Оповідання про любов, про зради є окремо армійські оповідання про дідовщину, які колись друкувалися ще у 92-гому. Це була перша збірка про дідовщину в радянській армії. І теж, це така проблема як нормальний пацан – ужгородський, міжгірський, свалявський, котрий вихований, чемний потрапляє у дідовщину. Там його б’ють, поки він молодий, стає дідом, так званим, а потім стає садюганом, який б’є невинних молодих. От чому це може відбутися, що впливає на людей це була головна проблема в тих кількох оповіданнях, а у всіх інших — це любов, кохання, зрада, пристрасті і спокуса.

На обкладинці книги – квітка Діонея, яка і символізує «Пастку». Так і народилася назва для книги.

Михайло РОШКО, автор книги, письменник

Квітка Діонея на обкладинці це хижа, красива квітка, яка заманює комах, а потім їх з’їдає, мясоїдна квітка. Я вважаю, що ті спокуси, які стережуть нас на дорозі життя, вони нас заманюють своєю красою, блиском, модою,  а потім ми вляпуємось у такі справи, що довго потім з усього виходимо та ще й треба знайти сили, щоб вийти. Ну життя — це пастка зі своїми спокусами.

Читачі відзначають легкий стиль письма автора, водночас — психологічну прозу.

Ірина МИКУЛИН, голова студентського простору «Aura Academica»

А мені подобається як він пише, манера письма завжди легко, доступно він використовує таку молодіжну, сучасну лексику і завжди хочеться його читати, а сьогодні мені стало цікаво, чому він так довго мовчав, не писав протягом стількох років і як він власне бачить свій подальший творчий шлях.

Андрій ЛЮБКА, український романіст, поет      

 Мені найбільше сподобалось, що це така глибока психологічна проза. Михайло Рошко добре розуміє людей тих, про кого пише, він нікого не засуджує нікому не симпатизує, він залишає це читачеві. А крім того це такі чоловічі оповідання, такий стриманий, ощадливий стиль і добра робота зі словом. Він намагається вишуковувати цікаві фрази і вводити їх в літературу, тобто це дуже сучасна книжка.

На презентації організатори провели веселий інтерактив, де охочі могли виграти книгу від автора. Потрібно було правильно дати відповідь на запитання.

Ірина РАБЯНЧИН, студентка філологічного факультету    

Інтерактив, весело, весело. Ну справа в тому, що інтерактив це важливо, щоб зал не відчував себе окремо від презентації, тому я насолодилася тим як модератори продумали це все і мені сподобалось.

Презентацію відвідав актор і режисер Михайло Фіщенко, який уже знайомий із творчістю автора. Зазначив, що із оповідань Михайла Рошка можуть вийти непогані п’єси для театру.

Михайло ФІЩЕНКО, актор, режисер

Мені здається дуже круто, така концентрація, молоді, студентів і більш досвідчених людей і є така інтрига. Я вже знайомий з творами Михайла Михайловича, налаштований, щоб придбати і цю нову книжку для того, щоб познайомитися і більш того, я йому пропонував щоб зробити з його оповідань декілька п’єс, але якось не вистачає часу, а взагалі враження дуже прекрасні. В нас було від театралів питання, але до нас черга не дійшла ми якось скромно себе поводили, але ми задамо їм це питання якось особисто.   

 Загалом оповідання «Пастки» орієнтовані на молодь, цільова аудиторія — 16+, сучасною мовою про сучасних людей, їхні проблеми та переживання.

Опісля презентації Михайло Рошко фотографувався із присутніми та підписував екземпляри видання.