Подробиці

Українська сенсація: саме так охрестили європейські ЗМІ перемогу закарпатця Василя Гумена на континентальній першості з фехтування.

У хорватському Поречі тривав чемпіонат Європи серед кадетів та юніорів. В індивідуальних юніорських змаганнях на шаблях нашому Василю не було рівних.

Спочатку переміг німців Фредхайма — 15:8 та Шлайфера — 15:10, потім перед Василем склали зброю росіяни Преснов (15:4) і Тюлюков (15:14). У фіналі ж закарпатець здолав першого номера світового рейтингу, італійця Фіоретто — 15:14.

Василь ГУМЕН

чемпіон Європи з фехтування на шаблях (юніори)

Насамперед від себе я не дуже очікував першого місця, налаштовувалися більше командою, там шанси більше були. Коли я зайшов в четвірку, то подумав: «все, я зайшов – красавчик», можна спокійно виходити фехтувати, робити те, що я люблю. Росіянин Тюлюков – він другий у світі, а італієць Фіоретто перший. Мене всі підтримували, раділи за мене, це було дуже класно.

Золоту нагороду Василю вдалося завоювати у запеклій боротьбі, коли зброю склали лідери юніорського шабельного фехтування. І навіть травми (стопи та спиги) не завадили цій перемозі.  Закарпатець каже: нагорода стала можливою завдяки злагодженій роботі із тренерським штабом.

Василь ГУМЕН

чемпіон Європи з фехтування на шаблях (юніори)

У першу чергу дякую своєму тренеру Гарніку Давидяну, він зараз тренує дорослу збірну. Ще у нас є тренер збірної по юніорам Красовський, він теж вніс великий вклад у нас. Так виходить, що ми постійно разом: на зборах, на змаганнях. Це допомагає. Взагалі ми йдемо до олімпійської медалі, надіюся, будемо тренуватися.

До змагань Василь Гумен підійшов діючим чемпіоном світу серед кадетів. А на цьому чемпіонаті Європи його золота нагорода стала першою та єдиною у скарбничці національної збірної. Загалом, українці вибороли 5 нагород: три бронзові, по одному сріблу та золоту. Далі на Василя чекає збір із головною командою країни та участь у Чемпіонаті світу у Солт-Лейк сіті. Через карантинні заходи, які діють на усіх континентах через коронавірус, точних дат поки не називають.

Відео — YouTube/FencingVision