Подробиці

Група п’ятьох туристів заблукала у районі гори Петрос на Рахівщині. Вночі вони втратили орієнтир, рухалися маршрутом з c. Кваси. Повідомлення про заблукалих надійшло до Івано-франківських гірських пошуковців, після чого вони надали інформацію закарпатським колегам.

У пошуку брали участь п’ятнадцять рятувальників та три одиниці техніки. О 12.05 24 лютого за кілометр від вершини Петроса заблукалих знайшли. Стан туристів задовільний і наразі рятувальники допомагають їм дістатися до безпечного місця.

Наталія БАТИР

речниця Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Закарпатській області

Вночі були дуже погані погодні умови, ускладнювалися пошуки тим, що у горах значні складні погодні умови – значна лавинна небезпека. До речі, однією із пошукових груп зірвали снігові карнізи, тому о 4 годині вночі пошуки були призупинені. Адже існувала небезпека для рятувальників, темна пора доби, сильний дощ, вітер до 30 метрів у секунду. Це досить ускладнювало пошуки і їх було призупинино. О 5 годині до рятувальників зателефонував керівник групи, яка блукає Карпатами. Він повідомив, що він розминувся з рештою туристів і пішов в не той бік у поганих умовах, тож він спустився до низу, до населеного пункту Богдан там його і зустріли рятувальники. Він повідомив, де вони орієнтовно знаходяться. Група складається з чотирьох киян: троє жінок та один чоловік. Наразі рятувальники рухаються їм на зустріч, в їх бік. Однак наразі зв’язок з ними відсутній, так як відсутній зв’язок з самими рятувальниками, адже у Карпатах є місцевість де взагалі не бере жодний мобільний оператор, немає покриття. Рятувальники спілкуються раціями.