Подробиці

Більше трьох кілометрів щодня проходять пішки спеціалісти служби комплексно-приладового обстеження АТ «Закарпатгаз». За допомогою спецприладів обстежують газопроводи на наявність витоків та пошкодження ізоляції.

Олексій ТОРОНІ

слюсар служби КПО АТ «Закарпатгаз»

На підземні газопроводи у нас існують 2 прилади: те, що знаходить – спрут – він знаходить саме місцезнаходження газопроводу і при потребі показує навіть глибину його, і течешукач Варіотек, який знаходить сам витік газу.

На наявність витоків газу перевіряють не тільки підземні газопроводи, а й наземні, усі зварні з’єднання, виходи газопроводів на поверхню землі. На стояках їх виявляють за допомогою лазерного течешукача.

ПАВЛО ЛУКАШОВ

слюсар служби КПО АТ «Закарпатгаз»

Здесь па трубє нєт ничего, а вот на фланце есть виток газа, раз прибор запіщал. Здесь на дісплеє есть і показания какой працент витоку.

Після виявлення витоку – повідомляють аварійно-ремонтній бригаді, яка в максимально короткі терміни ліквідовує аварійну ситуацію:

Богдан БИБЛИК

начальник Ужгородського відділення АТ «Закарпатгаз»

З початку 20-го року Ужгородським відділенням було ліквідовано 39 витоків газу на підземних газопроводах. Після повідомлення про витік газу негайно виїжджає аварійна бригада в кількості 4 слюсарів, зварника і спецтехніка. І під час земляних робіт на протязі двох годин ми ліквідовуємо витоки газу.

Загальна протяжність газопроводів, що обслуговує «Закарпатгаз», становить понад 7,5 тисяч кілометрів. Більшість газопроводів прокладена понад 25 років. Обстежують їх з певною періодичністю. На Закарпатті це роблять 10 бригад КПО Закарпатгазу. Для цього складають спеціальний план і працюють щодня.

Анатолій СТАДНІЧЕНКО

начальник служби контролю за виробництвом

Дуже багато витоків на підземному газопроводі. Лише за останній рік ми виявили близько 250 витоків на підземному газопроводі. Також, перевіряючи дворові вводи і з’єднання, ми виявили близько 5-ти тисяч витоків. І всі ці витоки через АДС в кратчайші строки ліквідовуємо.

Для забезпечення стабільного функціонування газопроводів, безаварійної роботи газової мережі у товаристві працює 1100 співробітників. 13-го вересня вони святкуватимуть День газовика. Саме ці люди, а це слюсарі, електрики, зварювальники, аварійники, диспетчери, менеджери та багато інших, забезпечують стабільне газопостачання у 275 тисячах домівках закарпатців.