Подробиці

Теорія на основі практики. Як діяти в умовах збройних конфліктів навчали закарпатських журналістів. Протягом останніх п’яти років, відколи триває війна на Сході, більшість кореспондентів діяли за власними відчуттями і вчилися переважно на практиці,  на своїх та чужих помилках.

Тетяна ЛЕШКО

журналіст

«Ми тільки от зараз, останній рік, два, три, коли організації почали тренінги організовувати, ми вже досвід який практичний журналістів всієї України збираємо докупи і обговорюємо конкретні випадки на таких тренінгах. Я думаю цікаво, навіть нам на Заході, на Закарпатті. В крайній Західній точці. Найдалі, за півтори тисячі кілометрів від фронту – це цікаво, ми мусимо це знати. Погано, що ми це знали на практиці,  а тепер тільки доганяємо теорію, але такий у нас випадок»

Розрахований семінар саме на практикуючих журналістів. Більшість учасників -досвідчені медійники.

Петро ГОЙС

журналіст

«Час не стоїть на місці і дуже багато що змінюється в пресі, і відповідно, якщо ти керівник видання, то маєш тримати «нос по ветру», як кажуть росіяни. Щоб знати, які нові тенденції зараз в журналістиці і так далі. Тим більше не кожні семінари читають такі люди, які приїхали зараз читати»

А приїхали досвідчений медіа тренер Андрій Юричко, президент Академії української преси Валерій Іванов, та Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко. Такий тренінг на Закарпатті проводять вперше. Проте в інших регіонах навчають журналістів, як висвітлювати події в умовах збройного конфлікту з першого року війни, каже голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Сергій ТОМІЛЕНКО

голова Національної спілки журналістів України

«Дуже складна тема, бо обєктивно всі готувалися завжди до роботи в мирний час, а не до роботи в конфліктний час. Ми не готові. Ми не хотіли готуватися. Але з іншого боку в нас дуже багато обмежень. Журналісти не можуть мати право на емоції, на якісь політичні спекуляції. Навпаки повинні опиратися, бо дуже багато політиків спекулюють зовнішніми загрозами, а жертвами дуже часто стають ЗМІ та журналісти безпосередньо.»

Як не стати жертвою спекуляцій та інші цікаві нюанси, зокрема в частині отримання інформації з журналістами обговорювали впродовж двох днів. Насправді цього часу мало, аби з’ясувати тонкощі та специфіку, проте це уже важливий початок. На черзі  Львів, там запланована наступна зустріч з місцевими журналістами.