Подробиці

Прийти і знайти роботу. В Ужгородському міському центрі зайнятості провели День кар’єри. До заходу долучилися понад 30 підприємств і фірм. З–поміж них і навчальні заклади Закарпаття. Ярмарок вакансій та професій цього разу влаштували у новому форматі:

Юрій ФУЩИЧ, директор Закарпатського обласного центру зайнятості

Такий новий метод побачили працівники цих підприємств. Вони вже можуть у системі онлайн спілкуватися з тими, хто шукає роботу. Подивитися відео-резюме. Це такі методи, які допоможуть тому, хто хоче взяти робочу силу, мати працівника, який буде йому приносити прибуток. А працівники будуть мати улюблену роботу з гарною зарплатою.

Наразі в обласному центрі зайнятості понад 6100 осіб зареєстровані як безробітні. Для них запропонували 918 вакансій. Сьогодні у стінах закладу аншлаг.

Для пошуковувачів роботи презентували багато можливостей та пропозицій. Вибір професій великий, зокрема, в Закарпатському обласному військовому комісаріаті. Там пропонують працевлаштувати і чоловіків, і жінок. Заробітня плата — від семи тисяч гривень.

Андрій БАБКОВ, старший офіцер відділення комплектування Ужгородського ОМВК

Якщо чесно казати, можемо працевлаштувати і 1000 людей. Дуже різноманітні вакантні посади в залежності від фізичної підготовки людей, від їхнього бажання. Дуже багато є осіб, які вже мали до цього військово-облікову спеціальність: механіки, водії. Дехто хоче продовжити свою військову кар’єру після того, як вони демобілізувалися. Вони хочуть працювати у розвідпідрозділах, у підрозділах спеціального призначення.

Обрати майбутнє місце роботи прийшли і студенти Ужгородського національного університету а також інші представники вишу.

Тетяна БУТУРЛАКІНА, директор Центру кар’єри УжНУ

Центр кар’єри УжНУ долучився до цієї акції, тому що активно співпрацює зі службою зайнятості. Ми адаптуємо студентів до виходу на ринок праці. Розуміємо, що роботодавці, крім здобутої спеціальності, диплому, вимагають від молоді додаткових навиків: самопрезентації, самостійного пошуку роботи, вміння спілкуватися конструктивно з роботодавцем. Найголовніший навик на сьогоднішній день — вміти перекваліфікуватися або застосувати здобутий фах чи знання в більш широкому сенсі.

А ці дівчата готувалися до сьогоднішнього дня ще з вечора. Заплели коси і навіть показали власний показ мод:

Зоряна БАБІДОРИЧ, майбутній перукар гуртка «Магія краси»

Ми представляємо українське стилізоване вбрання та зачіски з національною косою. Ми самі робили ці зачіски з нашим куратором Оксаною Михайлівною. Наша основна мета — показати ужгородцям, що в нас дійсно є гарні навчальні заклади, де добре навчають чудові викладачі.

За 9 місяців поточного року понад 12, 5 тисяч осіб уже знайшли роботу. День кар’єри — це можливість зменшити кількість безробітних на Закарпатті — переконують працівники центру.