Подробиці

Вимагають добровільного об’єднання. Майже три сотні мешканців сіл Ужгородського району прийшли під стіни ОДА, аби ще раз засвідчити своє бажання добровільно об’єднатися.

Клара ВРАБЕЛЬ

мешканка с. Сторожниця

 «Ми хочеме бути об’єднаними. Наші сільські щоб об’єдналися і дальше робили свою сільськогосподарські роботи. А то від нас всьо хотять забрати.»

Андрій ПОЛЯК

Секретар ініціативної групи по створенню Холмківської ОТГ

«Ці села мають велику історію.  Вони визнані всіма експертами, як самодостатні.  Тобто вона може існувати. Ми вже четвертий рік добиваємося створення об’єднаної громади. Нам всіляко в цьому заважають»

Нагадаємо: Холмківська, Тарнівецька та Сторожницька сільські ради виявили бажання створити ОТГ ще три роки тому. Тоді  провели громадські слухання та зібрали весь пакет документів. Але погодження від колишнього голови ОДА Генадія Москаля так і не отримали. Зараз новопризначений керівник області Ігор Бондаренко підписав згоду на створення цієї ОТГ. Та недовго тішилися мешканці, бо в перспективному плані, який винесений на розгляд сесії обласної ради, ці села — частина Ужгорода.

Тетяна ВАЧИЛЯ

голова Холмківської сільської ради

«Є три перспективні плани, з яких один, де нас хочуть приєднати до міста Ужгород. Сьогодні ми вийшли на мирний мітинг, аби показати депутатам обласної ради, щоб вони прийняли правильне рішення.  І Люди цього хочуть. Хочуть об’єднатися в громаду, яка буде спроможна»

В спроможності цієї ОТГ не сумнівається і експерт з децентралізації. На території Холмківської сільської ради є великі підприємства, які наповнюють її бюджет. Зараз він складає 25 мільйонів гривень. Дві інші сільради дотаційні. Проте після об’єднання всі гроші залишатимуться в громаді, і тоді спільний бюджет складатиме майже 160 мільйонів гривень.

Володимир ФЕСЬКОВ

експерт з децентралізації

«В проекті перспективного плану, який був поданий 26 червня цього року їх не було. Вони були об’єднані з Ужгородською ОТГ. Наразі в плані, який буде розглядати обласна рада вони є. Однак під час різних засідань звучали думки, щоб таки приєднати їх до Ужгородської ОТГ. В даному випадку стоїть питання виключно політичне: чи передбачить їх Закарпатська обласна рад в проекті перспективного плану, який буде переданий до Кабінету міністрів України.»

Села Минай, Розівка, Холмок, Концово, Сторожниця, Тарнівці, Шишлівці та Ботфалва таки об’єднаються в ОТГ окремо від Ужгорода. Таке рішення прийняли на черговій сесії обласної ради.

Михайло РІВІС

Голова Закарпатської облради

« Якщо йде конкретно мова про Холмківську ОТГ, то вона буде створена. Без Ужгорода.»

Перспективний план також прийняли на сесії більшістю голосів. Тож до офіційного затвердження Холмківської ОТГ залишилося тільки отримати підпис в Кабінеті міністрів.