Подробиці

Артисти закарпатської філармонії знову на сцені. В Ужгороді прозвучали хіти світової кіноіндустрії. Відомими композиціями із кінофільмів симфонічний оркестр відкрив новий 74-ий концертний сезон. Диригентка Вікторія Свалявчик-Цанько  зазначає, що за виступами музиканти сумували.

Вікторія СВАЛЯВЧИК-ЦАНЬКО, диригентка, керівниця симфонічного оркестру Закарпатської обласної філармонії

Ми з нетерпінням дійсно чекали на відкриття. Тому що пів року ми сиділи самі, працювали над своїми технічними можливостями. А що для музиканта важливо? Це спілкування з глядачем, це емоції, ця співпраця з музикантами. Тобто ми з нетерпінням чекали. І ви бачите, дійсно, оркестр масштабний, цікавий, великий, об’ємний і з захватом вони дійсно сьогодні виконали цю програму. Я їм всім вдячна за таку клопітку і ретельну роботу.

«Повернення у майбутнє», «Бетмен», «Брудні танці», «Охоронець» та декілька інших хітів зі світу кіно прозвучали зі сцени філармонії.

Вікторія СВАЛЯВЧИК-ЦАНЬКО, диригентка, керівниця симфонічного оркестру Закарпатської обласної філармонії:

Було повністю 10 нових саундтреків і один ми повторювали – «Титанік», — тому що без нього, я вважаю, що концерт би не так вдався. Найближча мені до душі композиція «Перл Харбор». Що музика дуже глибока, змістовна, що ми зробили такий відеоряд – це дійсно підсилює це звучання. 2, звичайно, «Народжений 4 червня» — фільм старий, але музика там просто пробирає до дрібниць і вона дуже повноцінна, насичена. Тому я й взяла цей твір. Соло труби неперевершене у виконані Сергія Радченка і оркестру. Це для мене такі найзнаковіші твори в цій програмі.

Ретельна робота під час репетицій далася взнаки. Адже після кожної композиції артисти зривали овації.  Не лише музиканти сумували за виступами, а й глядачі за яскравими емоціями. Анастасія завітала на концерт зі своїми подругами. На запитання чи сподобався їй концерт, дівчина відповідає.

Анастасі ГУСТІ – студентка УжІКіМ

Дуже. Виступ був просто неперевершений. По мені, навіть, мурашки були. Як для музиканта, мені дуже важливо бути на таких концертах і відчувати ту музику і ту щирість, яку передають нам композитори і виконавці.

Також керівниця оркестру Вікторія Свалявчик-Цанько наголошує – захід тривав із дотриманням карантинних вимог. Тому кількість місць була обмежена.

Вікторія СВАЛЯВЧИК-ЦАНЬКО, диригентка, керівниця симфонічного оркестру Закарпатської обласної філармонії:

Ми дотримувалися норм. В касі взагалі було тільки 130 квитків. Тому що порядок є порядок. І ми мусили дотримуватись його, на жаль. Але я сподіваюсь, будуть ще концерти і всі глядачі, які хотіли послухати цю програму, вони прийдуть до нас у філармонію.

І побачити концерт знову глядач, все-таки, зможе. Адже на своїй сторінці у Фейсбуці Закарпатська обласна філармонія повідомляє: «Глядачі отримали море задоволення, позитивних емоцій та приємних вражень. На жаль, у зв‘язку з обмеженою кількістю місць не всі охочі змогли відвідати концерт. Тому на чисельні прохання глядачів 6 жовтня ми знову запрошуємо на концертну програму «Музика кіно».