Подробиці

Всесвітній день донора крові відзначають 14 червня. Саме в цей день народився Карл Ландштейнер, який в 1930 році отримав Нобелівську премію за відкриття груп крові. В Ужгороді ж у цей день працівники служби безпеки України організували акцію безкоштовного донорства. Зараз в ужгородському банку крові є достатньо запасів, та донорам тут завжди раді – запевняють у центрі переливання крові.

«Сім тисяч двісті літрів крові – це план по Закарпатській області. Він виконується. Люди приходять і ми забезпечені всім. Медичного обладнання теж вистачає. Ми можемо забезпечити будь якою групою і резус фактором», — Віталій КОВАЧ, головний лікар Закарпатської обласної станції переливання крові.

Донором може стати повнолітня особа, яка важить не менше п’ятдесяти кілограм. Протипоказанням до здачі крові є: шкірні захворювання, гепатит В і С, туберкульоз, СНІД та інші венеричні хвороби, вагітність, період лактації. Після донорства людині необхідне відновлення.

«Бажано відновлюватись правильним харчуванням. Пити багато чаю, сік будь який, найкраще гранатовий. Той день, коли людина здає кров вважається вихідним, і ще один день протягом року», — Віталій КОВАЧ, головний лікар Закарпатської обласної станції переливання крові.

Донорство як наркотик, якщо раз спробував то зупинитись важко – так вважає учасник теперішньої акції, який кожні 3 -4 місяці поповнює ужгородські запаси крові.

«Кожен рік здаю кров на день донора, ще коли комусь із знайомих потрібно. Загалом кожні 2-3 місяці здаю кров. Хочу комусь допомогти чим можу. Трошки підправити своє здоров’я, це корисно. Та й просто взяти участь у суспільно корисній справі» — учасник акції

Ужгородські медики закликають всіх небайдужих поділитись частиною своєї крові. Цим ви не тільки врятуєте чиєсь життя, а й підтримаєте своє здоров’я