Подробиці

11-те засідання сесії обласної ради розпочалося із обговорення діяльності у лісовій галузі Закарпаття та виступу прокурора області Володимира Гаврилюка. Одне із найважливіших ухвалених рішень — про визнання добровольців, які перебували, або перебувають у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, учасниками бойових дій.

«За» проголосували 49 депутатів.

Михайло РІВІС

голова Закарпатської обласної ради

Хлопці першими стали боронити нашу державу, захищали територіальну цілісність України, тоді наша країна втрималася реально на добровольцях та волонтерах. Ми 21 обласна рада, яка визнала їх на рівні обласному надала статус, який прирівнює їх до учасників АТО. На наступному пленарному засіданні розглянемо розширення програми «Турбота», аби вони користувалися тими ж пільгами на рівні Закарпаття, що і учасники АТО. Звертаємося до Верховної ради, які у другому читанні нагально б розглянули проект Закону (проголосований у першому читанні), аби надати цим бійцям офіційного статусу.

На пропозицію Департаменту економічного розвитку і торгівлі своїм рішенням депутати розширили число банків, які можуть брати участь у програмі відшкодування % за кредитами для суб’єктів малого та середнього бізнесу (ідеться про суми до 100 тис грн): відтепер підприємці області можуть відшкодувати середньооблікову ставку НБУ за рахунок обласного бюджету за умови, якщо кредитні кошти залучені не лише в державних, але й у комерційних банках. Таким чином прийняте рішення облради дозволяє бізнесу самому вирішувати, де брати кредитні ресурси.

Денис МАН

депутат Закарпатської обласної ради

Ми прийняли розширення числа банківських установ, які можуть брати участь у програмі відшкодування відсотків для малого та середнього бізнесу. Якщо рік програма діяла виключно через державні банки (їх у нас 4 наразі на територіх області), то тепер можуть звертатися до Департаменту економічного розвитку і торгівлі та спеціальної комісії, яка відбирає інвестиційні проекти, вже ті підприємці, які залучали фінансові кредитні ресурси в інших банківських установах. Комісія відбиратиме із числа тих напрямків, які будуть пріоритетні для нашої області.

Прийняли обласні депутати і ряд звернень до вищих органів державної влади. Серед них — про запуск потягу «Інтерсіті» сполученням «Київ – Ужгород». Сподіваються, що питання вирішиться до кінця 2018-го року.

Михайло РІВІС

голова Закарпатської обласної ради

У Івано-Франківську відбулося виїзне засідання Комітету транспорту Верховної ради. Із головою комітету паном Дубневичем ми мали бесіду, обговорювали це питання. Вони надали пропозиції Кабміну врахувати у прийнятті, при зміні кошторису, що це необхідно зробити. Верховна рада готова голосувати, аби профінансувати необхідні умови для того, аби запустити потяг «Інтерсіті» рухався до Закарпаття.

Ті питання, які  не пройшли процедуру обговорення в комісіях та де не витримано строків оприлюднення, розглянуть на черговій, 12-й сесії, І-е установче засідання якої заплановано на 26 липня; ІІ-е засідання – на 27 вересня.