Подробиці

Зробити закарпатське вино справжнім світовим брендом. Про такі амбітні, але реально досяжні цілі, говорили на міжнародному семінарі на базі виноробної компанії Шато Чизай. Тут вивчали французький досвід у виноробстві, організації галузі, акцентували на запровадження системи географічних зазначень, вимогах щодо якості. Окрім того, у центрі дискусій — стратегія розвитку виноробства для Закарпаття й усієї України.

Ігор  РАДОМИСЕЛЬСЬКИЙ 

віце-президент компанії «Шато Чизай»

Україна має великий потенціал у цій галузі. Наприклад, наші колеги із Молдови ділилися з нами власними цифрами, так до третини ВВП країни – це експорт вина. Є сучасний мобільний додаток, завдяки якому ви можете у магазині відсканувати етикетку вина і дізнатися відгуки про нього, звідки воно тощо. Ми уже багато років ведемо переговори з цією фірмою, але вони не знають про такий винний регіон як Закарпаття. Тому дуже важливою є географічна ідентифікація. На цьому семінарі виноробам розповідають про усі європейські стандарти, ідентифікації, локацій, яку користь з цього можна отримати.

Одним зі стратегічних рішень, які були прийняті на цьому міжнародному семінарі,  — це створення Асоціації виноградарів і виноробів. На важливості цього акцентував міжнародний експерт із французького Бордо Стефан Баде. Фахівець вірить у перспективу українського виноробства, а також вважає, що закарпатське вино на європейському ринку коштувало б від 30 євро за пляшку. Крім того, запросив саме цим сонячним напоєм представити Україну на винній виставці у Франції.

Стефан  БАДЕ 

викладач ELP  (Бордо, Франція)

В Україні та Франції виноградарство має давню історію. Я тут, бо вірю в українське виноробство. Україна входить у 25-ть держав світу, де є найбільша кількість виноградників.  На Закарпатті я вперше, у цього регіону дуже вигідне географічне положення на кордоні з кількома країнами, є чудові можливості для розвитку туризму, клімат для винограду тут сприятливий. І природні умови Закарпаття дуже схожі на деякі виноробні регіони Франції. Цей потенціал треба використовувати. Перший бій, який потрібно виграти українським виробникам, — це довести споживачу, що саме вітчизняне вино є якісним. А довести це можна тільки об’єднавшись та працюючи на спільний високий результат. Так було зроблено у Франції і Бордо – це уже світовий бренд. Виноробна галузь – як футбол: треба стати якісним, корисним та відомим у себе вдома, а потім шукати можливості для експорту. При цьому важливо грати в одній формі зі спільною стратегією.

Саме запровадження бренду «Закарпатське вино» та надання йому географічного значення є серед цілей провідної виноробної компанії регіону. Попереду — чимало роботи, у планах проведення ще кількох міжнародних семінарів та активної фази спільної роботи.