Подробиці

Черговий випуск — чергові ідеї. В Ужгороді відбувся захист бізнес планів слухачів курсів професійної перепідготовки проекту «Норвегія – Україна». Розпочали навчання традиційно у вересні та пройшли 500 академічних годин. До занять долучилися ветерани та учасники війни на Сході та члени їхніх родин. Цьогорічний курс був спрямований на вивчення напрямку сільського господарства.

Ольга КОСТЯНЕЦЬ, координаторка проекту «Норвегія-Україна» на Закарпатті

28 учасників завершують цей проект, 17 є написаних проектів, які зараз захищають. Проект взагалі стосується інноваційного підприємництва, все що його стосується, що стосується розвитку власної справи, сімейного бізнесу, тому є широкий спектр можливостей для учасників. Родзинкою цьогорічного випуску ж те, що нам вдалося залучити певне фінансування, і три проекти отримають його на реалізацію проекту.

Серед викладачів — фахівці біологічного факультету УжНУ. Були як лекційні, так і практичні заняття, а група — згуртована та дисциплінована. Карантинні обмеження через епідемію коронавірусу внесли деякі обмеження, але не зупинили процес навчання.

Ігор КОБОЗЄВ, ветеран АТО, учасник проекту «Норвегія-Україна» на Закарпатті

Дуже хороший колектив, все було організоване на найвищому рівні, ніяких проблем із організацією не виникало. Родзинка мого проекту — квітуче дерево павловнії. На фоні отаких квітучих дерев у травні місяці я би хотів зробити гастрономічний фестиваль, хотілося би долучити ветеранів ООС та АТО до створення власного бізнесу.

В Ужгородському скансені Проект закінчив осінню сесію, поєднав захист із врученням сертифікатів та дипломів. А пані Катерина Ключкович — серед переможниць на отримання фінансування свого «квіткового» проекту.

Катерина КЛЮЧКОВИЧ, мати загиблого А. Палая, учасниця проекту «Норвегія-Україна» на Закарпатті

В принципі, я не планувала долучатися до проекту. Ми дізналися, що цьогорічний стосуватиметься сільського господарства, так і спонтанно стали частиною. Мені дуже подобається, дуже цікаво. Тепер у мене є 90 сортів фіалок, якими я можу ділитися чи продавати їх. Це такий гарний настрій дарує, квітковий! Агробізнес в Україні розвивається та шукає відповідальних людей, які хочуть працювати на рідній землі, — переконані у проекті. Тож, цьогорічні та випускники минулих років планують кооперуватися та втілювати бізнес-ідеї, отримані знання та навички у життя.