Подробиці

Вифлеємський вогонь на Закарпатті.  Його урочиста передача відбулася в Ужгородському  греко-католицькому катедральному соборі. На ранкову службу зібралось чимало людей і кожен охочий поніс цього дня з храму частинку полум»я миру.

Іштван УДУТ

керівник Ужгородського осередку «Пласт»

 Вифлеємський вогонь Миру, Вифлеємський, бо він запалений на місці народження Ісуса Христа, вогонь, бо вогонь і палаюча свічка це є символом присутності Бога між нами і миру, це дуже часто те, чого нам бракує: миру між дружиною і чоловіком, миру між батьком і сином, між братом і сестрою і ми хочемо через цей вогонь символічний донести цю ідею миру і добра між людьми напередодні цих різдвяних свят.

 Саме Австрія стала місцем зародження цієї світлої традиції. Її суть – передати вогник Різдва усім, хто його вимушено відзначає поза домівкою: у лікарнях, сиротинцях, в дорозі, на війні. Скаутська естафета – один з найчуттєвіших ритуалів.

 Іштван УДУТ

керівник Ужгородського осередку «Пласт»

 Ну цього року у нас була делегація, яка поїхала у Відень, узяла цей вогонь, але ми символічно на знак єдності з нашими братами зі Словаччини, ми якби очікували їхній приїзд і  вони нам, власне, передадуть цей вогонь.

 Міхал НОВАК

ведучий скаутського Східно-Словацького регіону

Це дуже така гарна атмосфера і відчувається не лише таке скаутсько-пластове братерство, а й ця сила Вифлеємського вогню, який дає мир і спокій між нами.

 Закарпатські пластуни і цього року в найкращих традиціях організації передали вогонь  єпископу Мукачівської греко-католицької єпархії Мілану Шашіку.

До 25 грудня вогонь миру передадуть в усі греко-католицькі храми Закарпаття,  відтак і вірники отримають символ тепла, миру, злагоди і сподівань – все, чого нам так часто бракує.