Подробиці

«StartUp Village 2017». В Ужгороді уже вдруге проводять виставку-конкурс стартапів, завдяки якій креативні ідеї молоді стануть реальністю. Серед членів журі – провідні спеціалісти та експерти ІТ-індустрії Закарпаття. Крім конкурсної програми, проводиться чимало лекцій та майстер-класів із програмування та брендування, фінансової грамотності та інтелектуальної власності.

Мирослава ДРОБНИЧ, старший викладач УжНУ, співорганізатор «StartUp Village 2017»

StartUp Village 2017 буде відбуватися 2 дні. У перший – виступи, майстер-класи, і в окремому залі паралельно – презентація стартапів. Всі відвідувачі конференції можуть проголосувати за стартап, який сподобався. В наступний день до обіду відбудеться насичена програма презентацій, а о 15.00 приступає до роботи журі. Журі працює у режимі спіч-виступ 30 хвилин: 15 на презентацію, 15 хв на питання: чи є аналоги у проекту? Яка його фінансова спроможність, фінансова політика? Стартапщики можуть своєю енергетикою вибороти собі перше місце.

«Анімація для книг». Унікальну розробку інтерактивного додатку презентує студентка Факультету інформаційних технологій Юліанна Калинич. Основною ідеєю є привернення уваги та інтересу до читання паперових книг, з використанням сучасних ЗD та анімаційних технологій. Використовується принцип доповненої реальності. Така розробка може бути корисною для фентезі-видань, дитячих книжок та наукових посібників.

Юліанна КАЛИНИЧ, студентка УжНУ, конкурсантка «StartUp Village 2017»

Це прототип майбутнього мобільного додатку ЗD-read. Cуть стартапу у створенні спеціальних книжних видань. Така ідея буде цікавою для книжних видавництв. Видаватимуть книги зі спеціальними маркерами, котрими можуть виступати звичайні книжкові ілюстрації, а не нудні к’юар-коди. На ці мітки буде реагувати смартфон, при наведенні на маркер на смартфоні буде з’являтися анімація чи ЗD-модель.

У рамках StartUp Village 2017 продемонстрували і роботу 3D-принтера. Експерти запевняють: Така технологія вже стає надпопулярною у світі, і вже скоро вона буде такою ж звичною, як і паперові принтери.

Представники ІТ-компаній не просто стають спонсорами та експертами на StartUp Village, а й підшуковують тут талановиту молодь, яка у майбутньому просуватиме вітчизняні «ай-ті».

Вікторія РОГАЧЕНКО, представник ІТ-компанії

Принимаем участие в конференции 2 раз, очень довольны, большое количество студентов, которые хотят учится, а также работать именно в ІТ-направлении. Поддерживаем такие стартапы. Наша компания как аутсорсинговая, так и продуктовая. Здесь мы можем найти молодые дарования, которые только начинают, это возможная наша перспектива. Мы с удовольствием их проконсультируем и приглашаем на работу.

Усі учасники StartUp Village отримують фахову допомогу, переможці та лауреати конкурсу – грошові винагороди для просування продукту чи розробки. Крім того, визначать і стартап – лауреат глядацьких симпатій. Така ж інноваційна виставка буде традиційною і щороку збиратиме на базі Факультету інформаційних технологій УжНУ фахових та активних представників галузі.