Подробиці

Небезпечні експерменти. В Хусті четверо дітлахів постраждали від вибуху невідомого пристрою. 10 річний  Михайло  дорогою зі школи зустрів однокласника з невідомим пристроєм в руках. Що за предмет хлопці не знали, тому вирішили це з»ясувати.

Михайло КОВАЧ

потерпілий

«Я пудуйшов ім до нього, в нього були тоті два друтя. Я ся прошу що то в тя, він каже:такоє нич. Кажу для чого вони ведуть. Він каже, ану покладім сі два друтя на батарейку. Ми поклали, а воно вибухнуло.Раз мене нич не боліло, дуже оглушило сів ім дулу, мені із ніг кров текла. Коли підняв голову, поникав, а там уже никого не було »

На вибух збіглися мешканці прилеглих будинків.  Допомогу дітям надавали терміново. Мама десятилітнього Михайла застала вражаючу картину.

Олена КОВАЧ

мама потерпілого

«Много людей, побачила, що дітвак такий кровляний.  З голови з ножок. З другими дітьми вже тікали. Бо ми скору визвали та ми чекали. Цих дітей повезли, бо там хлопчик дуже постраждав, та його повезли, а Мішка май менше постраждав, та ми вже чекали скору.»

Найбільше від вибуху дісталося дев’ятирічному Василю. Невідомий пристрій під час вибуху був у його руках.  В лікарні  хлопцеві діагностували уламкові поранення, пошкодження живота, рук та ніг. Дитину терміново прооперували.

 

Разом з хлопцями була ще старша сестра Василя, Марічка та їх друг Сашко. Оскільки вони стояли окремо, то і постраждали найменше. Обійшлося без госпіталізації.

Іван БЕЦКО

Лікуючий лікар

« Які наслідки, залежить від того, який фоновий стан здоров’я цих дітей. Якою буде їхня подальша поведінка, плюс поки вони в лікарні йде обробка ран, а коли вони випишуться, все залежить від їх умов проживання і гігієни. Якигось інвалідизуючих уражень, або загрожуючих життю і здоров’ю в них немає»

На місці події вже попрацювали рятувальники та правоохоронці. Попередньо вони ідентифікували невідомий вибуховий пристрій. Залишилось з’ясовувати  як він потрапив на смітник і в поле зору дітей.

Інеса МАНЗУЛИЧ-ІВАНОВА

головний спеціаліст відділу комунікації ГУНП в Закарпатській області

«Здетонував невідомий пристрій, внаслідок чого постраждали діти відкрито кримінальне провадження за статтею 128 ККУ « Тяжке чи середньої тяжкості тілесне ушкодження отримане в результаті необережного поводження з небезпечними предметами. Йдеться про електронний детонатор, який можуть використовувати вибухотехніки для знешкодження вибухових пристроїв»

На щастя, цей «експеримент» юних фізиків обійшовся без втрат, проте рятувальники і правоохоронці вкотре наголошують: при виявлені невідомих предметів варто відразу повідомляти фахівців.