Подробиці

Через сильні дощі, які накрили Західну Україну 23 червня, велика вода нашкодила і Закарпаттю. Відбулося різке підвищення рівня води на річці Тиса, найбільше від паводку постраждав Рахівський район.

 Ділянка автошляху державного значення Мукачево-Рогатин за селищем Ясіня наразі виглядає так. Береги розмила течія і частина автошляху обвалилися. Аби повністю не втратити покриття, дорожники укріпили дорогу великогабаритним камінням і сьогодні рух відновили однією смугою.

Олексій ПЕТРОВ

голова Закарпатської ОДА

Є деякі руйнування, це у Рахівському, Тячівському та Великоберезнянському районі. Наразі збільшення та вихід на заплаву в межах міждамбового та дамбового простору тільки у Виноградівському районі. Очікуємо, що хвиля води піде на Угорщину, вода спаде. За прогнозами гідрометцентру великих опадів не очікується, займатимемося відшкодуванням тих збитків, які нанесла стихія.

За даними оперативного штабу на Закарпатті, станом на зараз підтоплено 135 дворогосподарств та 40 га пасовищ; пошкоджено 12 автодоріг комунальної власності та 6 ділянок автодороги державної власності (Н-09); зруйновано 5 підвісних мостів. Наслідки великої води усувають рятувальники, водники та енергетики.

Наталія БАТИР

речниця Управління ДСНС України у Закарпатській області

Рятувальники продовжують у поодиноких випадках надавати громадянам допомогу у вигляді відкачки води. За ніч  відкачано понад 21 тис куб.м води з підвальних приміщень житлових будинків, з інших дворогосподарств вода зійшла самоплином. Рух автошляхами на всіх раніше підтоплених ділянках відновлено. Продовжують працювати водники та електрики. Наразі відновлюють електропостачання у 2 населених пунктах Міжгірсього району. Там внаслідок перезволоженості грунту та рясних опадів відбулося падіння 5 електроопор.

Загалом від великої води постраждали 12 населених пунктів у 3 районах області, за попередніми підрахунками інфраструктурі Закарпаття завдано збитків на 125 млн грн.

Олексій ПЕТРОВ

голова Закарпатської ОДА

На сьогодні маємо зруйнування ділянок доріг державного значення Н-09 Мукачево-Рогатин у 3 ділянках, близько 500 домогосподарств підтоплено. Зруйновані також місточки та містки локального значення, збитки будемо відшкодовувати потужностями держлісгоспів.

Керівництво Закарпатської області, спільно із іншими очільниками західних регіонів, провели селекторне засідання комісії ТЕБ та НС. Сили і засоби продовжують перебувати у стані підвищеної готовності. Так, наразі паводкова хвиля наближається до  Хуста, пік проходить у районі Тячева ведеться спостереження.

Олексій ПЕТРОВ

голова Закарпатської ОДА

Крім того у нас є два ізольованих населених пункти у Рахівському районі, зараз один уже запустили, відновили роботу. Із одним вирішується питання, силами Держлісгоспу ставимо тимчасовий місток. Забезпечили продуктами харчування, медикаментами практично 1000 домогосподарств. Шлюзові гідроспоруди і дамби працюють у штатному режимі, разом зі стаціонарними спорудами водовідведення.

Паводкова ситуація в області наразі стабільна. Вирішили також і питання щодо довезення абітурієнтів для складання ЗНО, воно відбудеться в усіх 53 пунктах тестування області. Синоптики та водники дають втішні прогнози щодо погодних умов. Опади будуть не такими інтенсивними, очікують, що паводкова хвиля пройде територією області у напрямку до угорського кордону. А із Угорщини за 2-3 дні течія буде в Чопі,  але там дамбові укріплення готові. Остаточні суми збитків встановлять після спаду рівня води. Згодом прийматимуть рішення щодо звернення до Кабінету Міністрів України про надання допомоги та відновлення пошкоджених об’єктів інфраструктури.