Подробиці

Разом із кількома західноукраїнськими областями від великої води потерпає і Закарпаття. Сьогодні паводковою хвилею накрило гірський район — Рахівщину. Через рясні опади піднявся рівень води в річці Тиса. Станом на другу половину дня, вівторка 23 червня, в області підтоплено 70 дворогосподарств. Розмито кілька ділянок доріг, частина автошляхів повністю паралізована

Наталія  БАТИР  речниця ДСНС Закарпаття

Відбулися переливи через автошляхи місцевого значення у чотирьох населених пунктах. Це саме Ясіня, Костилівка, Білин і Кваси. Рух автотранспорту там призупинено поки вода не зійде самоплином. Рухатися цими напрямками буде призупинено. Ми звертаємося до водіїв аби вони поки утрималися від поїздок Рахівським районом і спланувати собі поїздки іншим чином.

Наразі в повну готовність приведено 200 одиниць техніки від ДСНС, частина уже працює на Рахівщині, там рятувальники відкачують воду із підтоплених дворогосподарств та підвальних приміщень. За словами рятувальників до них щохвилини надходить інформація про нові підтоплення. Більше того синоптики і далі прогнозують опади, відтак рівень води може підніматися і далі. Щодо села Ясіня, яке наразі найбільше підтоплено, то пік наростання рівня води уже пройшов і впав на 10 см, тепер підняття рівнів води чекають у самомо Рахові, а далі і в низинних районах.

Віктор  БУРИШИН  начальник управління оборонної роботи, цивільного захисту Закарпатської ОДА

Пік хвилі уже пройшов у Ясінях. Це говорить про те, що максимум уже пройшов і рухається вниз. Чекаємо тепер такий самий максимум у Рахові. + Амплітуда підйому коливається від 1 до 3 метрів і воно дуже швидкоплинне. Я такого не пам’ятаю за останні 15 років. Аби ми за годину в Ясінях мали росту плюс 1 метр. По Ясінях ми ідемо по наближенню до рівня 2008 року. Це один із історичних рівнів, які ми мали.