Подробиці

У «Совиному гнізді» відбулася Міжнародна конференція «Транскордонна співпраця на території Карпат». Подію приурочили до 15-річчя започаткування програми «Польща-Білорусь-Україна». Обговорили результати попередніх двох програмних періодів – з 2004-го до 2013 року. А також зазначили перспективи для прикордонних регіонів у результаті виконання третього етапу, який стартував у 2014-му.

Ганна БЄЛОКОЛОС, заступник директора департаменту державних інвестиційних проектів та підтримки розвитку Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Ключовим і важливим аспектом реалізації цих програм є те, що ці проекти реалізуються спільно країнами учасницями, це спільна відповідальність за ту діяльність, яка впроваджується, за очікувані результати. Країни-партнери беруть участь у підготовці, у фінансуванні, реалізації цих проектів, і це, звичайно, стимулює наші прикордонні регіони країн, які беруть участь у програмах у поглибленні співробітництва. Це стимулювання розвитку різних сфер та напрямів, які покриваються цими програмами, це і розвиток туризму і культури, і розвиток малого та середнього підприємництва, це і реалізація великих інфраструктурних проектів.    

Окрім представників української сторони, у заході взяли участь директор департаменту територіальної співпраці Міністерства інвестицій та розвитку Польщі Рафал Баліньські та директор Центру європейських проектів Лєшек Буллєр.

Рафал БАЛІНЬСЬКІ, директор департаменту територіальної співпраці Міністерства інвестицій та розвитку Польщі

Варто зазначити, що для Польщі ця програма є дуже важливим інструментом для співпраці. Ми маємо на увазі не лише співпрацю національного рівня,  а, передусім, співпрацю на рівні регіональному. Тобто, співпрацю регіональних органів влади, співпрацю органів місцевого самоврядування на рівні воєводств і на рівні областей. Саме органи місцевого самоврядування і є найбільш чисельною групою бенефіціарів цієї програми. А найменші органи місцевого самоврядування, низового рівня, вони ж є прямими представниками своїх мешканців. Отже, можна сказати, що кожен мешканець, таким чином, відчуває результат наших проектів. Через наші проекти пройшло близько тисячі організацій, якщо враховувати наших кінцевих адресатів, тобто всіх тих, хто взяв участь у наших зустрічах, конференціях, то кількість таких суб’єктів сягає кількох десятків тисяч.

Лєшек БУЛЛЄР, директор Центру європейських проектів

15 років, протягом яких функціонує наша програма, призвели до того, що наші партнерства є щоразу кращими. Стосовно викликів, які часто з’являються між партнерами, варто зазначити, що ці 15 років співпраці вже призвели до того, що деякі партнерства є дуже тісними. І виклики чи проблеми вже не становлять для них великої перепони.

Також відбулися два «круглі столи». Обговорили теми «Досягнення програм транскордонної співпраці на території Карпат» та «Забезпечення сталого розвитку Карпат». Підписали на заході і Меморандум між Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон «Карпати-Україна» та Ужгородською міською радою.