Подробиці

Нагороди найвищих ґатунків, іменні футболки, бутси  , історичні світлини та інші важливі особисті речі одного із найменитіших українських футболістів Йожефа Сабо відтепер можна побачити в Ужгороді. Тут, на стадіоні «Спартак» на базі СДЮСШОР відкрили Музей Футболу. Подію планували раніше, втім, коронавірус вніс свої корективи. На відкриття завітав сам легендарний футболіст і був неабияк розчулений увагою.

Йожеф САБО

один із найіменитіших українських футболістів

Дякую усім, хто був причетний до цього проекту. Це важливо до молоді, яка буде приходити сюди, дивитися, і, можливо, стануть кращими за мене, виграють Чемпіонат світу. Я буду приїжджати сюди, тут дуже гарно все.

Ми уже замовили майки із написом 90 і 100, будемо Вас тут чекати.

Йожеф Сабо родом із Закарпаття, угорець за походженням, і є по істині легендою українського футболу загалом та київського «Динамо» зокрема. Чемпіон радянського союзу, кількаразовий учасник чемпіонату світу, бронзовий призер Олімпійських ігор, фіналіст Кубка Кубків та володар призу за найкрасивіший гол-1972, єдиний українець — бронзовий призер ЧС-1966. І це далеко не увесь список перемог Йожефа Йожефовича як футболіста. Як тренер кілька разів вигравав Чемпіонат, кубок та суперкубок України, тренував національну жовто-блакитну збірну.  

Йожеф САБО

один із найіменитіших українських футболістів

Що є такий футболіст, який добився висот і це мотивуватиме їх працювати. Думаю, що зовсім скоро ми почуємо прізвища молодих футболістів, і вони будуть займатися серйозно. Це важливо: бути професіоналом – це означає дотримуватися режиму, ігрова дисципліна, в житті дисципліна. Це не нічні гулянки, не пити, не палити. Я в своєму житті не курив, не п’ю досі. І ось він я, все моє життя присвячене футболу.  

У музеї є знакові для Йожефа Сабо медалі, однак найперша та олімпійська десь загубились, а із ЧС знаходиться у всеукраїнському музеї спортивної слави. Водночас в Ужгороді експоновані також й кубки закарпатських команд, футболки інших іменитих футболістів. Спочатку сам Сабо від ідеї музею за його життя відмовлявся, але тепер переконаний: буде стимул приїхати сюди до наступного свого ювілею. Розчулений Йожеф Йожефович, залишив свій автограф на м’ячі, який став ще одним експонатом.

Новий спортивний Музей футболу можна відвідати на «Спартаку» в Ужгороді. Вхід — безкоштовний, втім із дотриманням карантинних вимог.