Подробиці

В Ужгороді тривають мітинги проти ремонту набережної Незалежності.

Нагадаємо, з державного бюджету на це виділили понад 21 мільйон гривень. За проектом повинні замінити асфальтне покриття пішохідної зони, лавиці, смітники та світильники, а також встановити велодоріжку.

Небайдужі ужгородці зібралися біля встановлених напередодні дерев’яних щитів, якими підрядники обгородили частину набережної і вкотре планували розпочати роботи. Однак це їм не вдалося. Активісти чергували цілу ніч аж до ранку.

Андрій ШОЛТЕС, письменник, мітингувальник

Я проти реконструкції, тому що проект, як ми всі бачили, поганий. Він виконаний з порушенням багатьох норм і проектної документації. Для мене особисто найбільше занепокоєння викликає те, що під час реконструкції може постраждати коріння дерев і ми можемо втратити липи частково, або повністю. І без лип – це вже буде зовсім інші набережна і липи не можна повернути.

Окрім того, набережна Незалежності  є частиною історичного ареалу Малий Галагов, який хочуть включити до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Нікіта ШЕНЦЕВ, студент, мітингувальник

Споглядаючи останні роки, єдине, що залишилося в Ужгороді, єдина цінна памятка – це є Малий та Великий      Галагов. І набережна є його частиною. І, власне, через це. Це будувалося, як єдиний ансамбль. І тому він має залишатися цілісним. Тому ми це і відстоюємо.

Після того, як мітингувальники почали розбирати дерев’яні щити – вони попрямували до міської ради і влаштували там мовчазну акцію протесту з транспарантами і плакатами. Однак, ніхто з чиновників до активістів не вийшов. Питання залишається відкритим.