Подробиці

Посилити карантинні заходи на Закарпатті – таке рішення прийняла комісія ТЕБ та НС Закарпатської ОДА 3 липня. Усе через доволі стрімке поширення інфекції на Закарпатті. В області заборонили проведення весіль, випускних та поминальних заходів, обмежили проведення богослужінь, на Міжгірщині закрили торговельні ринки, а головне — обмежили роботу закладів громадського харчування та розважальних закладів до 22.00. Саме цей пункт найбільше обурив підприємців Ужгорода, які вийшли до влади із вимогою пояснити такі обмеження. Адже для більшості з них можуть привести до повного закриття.

Василь — власник кількох закладів відпочинку в Ужгороді, у всіх наразі працюють тільки тераси. Аби уникнути можливого поширення ковід-інфекції вживають усіх можливих заходів.

Василь ПИНЗЕНИК  ресторатор

Антисептики, маски, соціальна дистанція, система он-лайн меню, ми все зробили про що нас просили.

Попри дотримання всіх санітарних вимог, регіональна комісія ТЕБ та НС прийняла рішення заборонити навіть терасам працювати після 22.00. Усе, аби уникнути додаткового скупчення людей. Мовляв, в області ситуація з поширенням вірусу напружена, Закарпаття має одні з найгірших показників. Щодня — кількість хворих близька до сотні, минулого тижня, було й більше. Місць в опорних лікарнях залишається все менше.

Олексій  ПЕТРОВ  голова Закарпатської ОДА

Зараз небезпечний критерій у нас дуже – швидкість заповнення ліжкомісць в лікарнях інтенсивної терапії виділених під інфікованих. Зараз це уже більше 70 відсотків.

Підприємці обурені, кажуть: рішення не логічне, адже після 22.00 ризиків поширення ковід не більше, ніж до 22.00, а в літній період найбільше клієнтів на терасах, саме ввечері.

Василь ПИНЗЕНИК  ресторатор

Спека у нас починає спадати о 20-21 годині тільки, в цей час люди тільки приходять до закладів відпочинку, а тепер із цими обмеженнями уже в 21.30-21ю45 нам треба їм уже повідомляти, що заклад уже закривається і це останнє замовлення. Це дуже сильно б’є по всіх наших виручках.

З обуренням до влади вийшли зо три десятки підприємців, які просять не впроваджувати ці обмеження. Влада ж розводить руками і каже: не готова брати на себе відповідальність у цій ситуації.

Богдан  АНДРІЇВ  Ужгородський міський голова

Ви розумієте – ситуація складна. У нас щодня збільшення кількості хворих. І ми не можемо брати на себе відповідальність послабити карантин, якщо кількість хворих збільшується. + Треба перетерпіти цю ситуацію.

Також пізніше ввечері підприємці мають зустріч із головою Закарпатської ОДА — проситимуть роз’яснень, чому тераси навіть із дотриманням санітарних вимог не можуть працювати після 22.00.